Facebook Google+ Twitter

Zakaz reklamowania OFE już od środy. "To blokowanie dostępu do informacji"

Od środy wchodzi ustawowy zakaz reklamy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zdaniem krytyków jest to ograniczenie dostępu do informacji na temat OFE.

 / Fot. By Stefan.p21 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), CC-BY-SA-2.5-2.0"Zakaz reklamowania OFE to blokowanie Polakom dostępu do informacji o ich działalności i całego systemu emerytalnego. Taka praktyka nie zdarzyła się dotychczas w polskiej debacie publicznej" - twierdzi dyrektor Departamentu Komunikacji Konfederacji Lewiatan, Joanna Zaręba cytowana przez serwis Rp.pl.

Nowe regulacje zakładają, że będzie można publicznie podawać informacje dotyczące działalności OFE. Joanna Zaręba uważa, że w polskim prawie nie ma precyzyjnej definicji reklamy. "Ustawodawca nie wyznaczył jasno tej granicy, wprowadził za to karę za jej naruszenie w wysokości od 1 do 3 milionów złotych" - powiedziała. Krytycy zakazu mówią o dyskryminacji funduszy wobec ZUS. Aleksander Łaszek z Forum Obywatelskiego Rozwoju twierdzi, że rząd ustawił się w pozycji "sprzedawcy ZUS". Wśród głosów krytycznych nie brakuje i takich, że zabraniając reklamy ustawodawca chce pozbawić OFE możliwości dotarcia do ubezpieczonych i spowodować, by wybór między ZUS a OFE, którego muszą dokonać rozstrzygnął się na korzyć ZUS.

Od listopada trwa kampania "Zostaję z OFE" przygotowana przez Konfederację "Lewiatan" i Powszechne Towarzystwa Emerytalne. Kosztowała ona 8 mln złotych. W kampanii informowano Polaków o znaczeniu oszczędzenia na emeryturę w dwóch filarach: ZUS-ie i OFE.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Polskiej Agencji Prasowej też nie można reklamować, ale oprócz dilerów narkotyków nikt inny nie stawia takich zakazów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to tyle z twoich argumentów? No to widać kto tu głup.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No wielkie nieba! Inwestorzy chcą zarabiać! A sklepikarzowi to niby jaki cel przyświeca? Osiągnięcie zysku czy dobro drugiego człowieka? Kiedy w końcu zrozumiesz że to jest biznes? Fundusze sprzedają usługę polegajacą na zarządzaniu aktywami. Myślisz że to takie łatwe? Za tym idzie ciężka praca wielu osób. Jeśli by to był koszt tylko wynajęcia biura to każdy głupi by zakładał działalność finansową skoro jest taka dochodowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, co ludzi obchodzi co powiedział Kaczyński czy Tusk? Oni mają zapewnioną emeryture i mają gdzieś ZUSy. Ludzie sami decydują ale sami nie wiedzą co jest dla nich lepsze. Dlatego powinna być przeprowadzona rzetelna kampania edukacyjna na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przejdą , przejdą !
Prezes kazał . Wszystkie partie są przeciwne OFE . Ruch Palikota tylko jest za OFE .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie dlaczego zakazuje się OFE reklamy - rząd sie boi że nie wszyscy przejdą do ZUS łatać dziure budżetową?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to panie Andrzeju już widzę jakie ma pan pojęcie o finansach. W ogóle ten kapitalizm to jedno wielkie zło. Ciekawe tylko kto by panu do sklepiku towaru dostarczał gdyby nie banki i ten cały zły system.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arturze, pełna zgoda, tylko... Tysiące ludzi już tak robi. Ale my podobno mamy swoją Suwerenną i Najjaśniejszą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaką wypracował bym emeryturę, gdybym płacił w Anglii równowartość polskiej składki ZUS? Oczywiście co miesiąc, przykładowo 1000 PLN, liczył to ktoś?
Może w ogóle Polacy nie powinni płacić ubezpieczeń w Polsce. Skoro nasze instytucje sobie nie radzą, to dobrze by było skorzystać w końcu z dobrodziejstw przynależności do UE

Komentarz został ukrytyrozwiń

OFE nie działa tak jak ZUS czy AG na zasadzie piramidy finansowej. Fundusze inwestycyjne to też dla pana szatan wcielony?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.