Facebook Google+ Twitter

Zakaz wnoszenia płynów do samolotów do 2012 roku?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 08:22

Komisja Europejska chce, by zakaz wnoszenia płynów na pokład samolotów obowiązywał we Wspólnocie co najmniej do 2012 roku. Dziś propozycję Brukseli mają omówić unijni ministrowie transportu na spotkaniu w Luksemburgu i jest wielce prawdopodobne, że ją zaakceptują.

Zakaz obowiązuje od trzech lat, wprowadzono go w związku z planowanymi wtedy atakami terrorystycznymi, które udaremniła policja w Wielkiej Brytanii. Zamachowcy mieli użyć ciekłych substancji chemicznych. Zgodnie z przyjętymi wówczas przepisami na pokład samolotu można wnieść maksymalnie litr płynów, przy czym jeden pojemnik nie może mieć więcej niż 100 mililitrów.

Początkowo planowano, że te ograniczenia zostaną zniesione, gdy na lotniskach pojawią się specjalistyczne urządzenia do wykrywania ciekłych materiałów wybuchowych. Jednak wciąż brak jest takich skutecznych urządzeń. Skoro więc nie ma innych sposobów, które zagwarantowałyby, że na pokład samolotu nie zostaną wniesione płynne substancje wybuchowe, Komisja zdecydowała się pozostawić zakaz w mocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.