Facebook Google+ Twitter

Zakazać in vitro!-nawołują eksperci Konferencji Episkopatu Polski

W tym samym duchu należałoby zakazać współżycia seksualnego, które nie kończy się ciążą. A idąc za przykładem pewnej posłanki powinno się dokonać penalizacji jałowego seksu.

Nakłucie komórki jajowej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Icsi.JPG / Fot. EkemPrzyjęte kilka dni temu oficjalne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski wobec In vitro musi skłonić do myślenia każdego "użytkownika" seksu.

In vitro powinno być w Polsce zakazane – tak wynika z oświadczenia Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski (KEP).

Dlaczego stanowisko kościoła katolickiego ma być obowiązującym prawem dla wszystkich Polaków? Przecież nikt nie nakazuje katolikom korzystać z tej metody. Ona nie jest obowiązkowa. Ten sprzeciw Episkopatu jest próbą narzucenia woli hierarchów KRK wszystkim pozostałym obywatelom naszego kraju.

Warto zadać sobie takie pytanie: od kiedy kościół wie, że człowiek powstaje w chwili połączenia się komórki jajowej z plemnikiem? Nie znalazłem takich szczegółów w Biblii.

Natomiast dzięki rozwojowi nauki ludzkość dowiedziała się o komórkach żywych dopiero na początku XIX wieku, a więc i o procesie zapłodnienia również wiemy od zaledwie 200 lat. Z przedstawionych informacji jasno widać, że rozmowa o szczegółach rozmnażania człowieka nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek źródłem pochodzącym prosto od Boga. A zatem cokolwiek mówi się na ten temat, są to tylko wyobrażenia człowieka. Natomiast wcześniejsze rozważania o tych sprawach były czystym fantazjowaniem. Również w świetle konkretnej wiedzy biologicznej ustalanie momentu, w którym powstaje człowiek ulegało ewolucji.

Łatwo sobie można wyobrazić sytuację, gdyby dwa wieki temu zabroniono „grzebania” w rozrodczości człowieka. A przecież dzisiaj bioetycy właśnie to robią! Wytyczają naukowcom zakres ich badań i wskazują nie tylko, gdzie już nie wolno im zapuszczać się z człowieczą ciekawością, ale mówią także gdzie nie wolno im ingerować. Jako nienaruszalną świętość traktuje się ludzki genotyp, nie wolno badać komórki macierzystej, klonować człowieka i wielu innych rzeczy, o których można by napisać odrębny duży artykuł. Czyż nie jest to cofanie się w procesie poznania?

Zwierzchnicy kościoła wybierają z wiedzy biologicznej tylko to, co wydaje im się istotne, pomijając całą resztę. A dlaczego nie możemy iść dalej i wykorzystać całej aktualnej wiedzy na temat płodzenia dzieci? Chociażby za sformułowaniem Jana Pawła II: "nawet samo prawdopodobieństwo istnienia osoby wystarczyłoby dla usprawiedliwienia najbardziej kategorycznego zakazu wszelkich interwencji zmierzających do zabicia embrionu ludzkiego" (EV 60).Skoro z taką atencją podchodzimy do zapłodnionej komórki jajowej, to należy powiedzieć również to, że niezliczone ich miliony unicestwiamy, ponieważ nie każda zagnieżdża się w macicy doprowadzając do ciąży i szczęśliwego jej zakończenia porodem. Zdarzają się również ciąże pozamaciczne, które zabiły tysiące kobiet łącznie z tym nowo poczętym człowiekiem.

Co z tego wynika? Ano to, że każdy pełny stosunek seksualny jest potencjalnie zabójczy dla nowo powstałego życia, co daje miliony zniszczonych istnień ludzkich w skali globalnej.

Ktoś powie: zaraz, zaraz! Ale przecież jest to zjawisko naturalne, którym sam Bóg steruje... Nie mamy więc na nie wpływu...

A właśnie, że mamy wpływ i to duży. Możemy zaniechać współżycia seksualnego i wtedy nie będziemy potencjalnymi zabójcami poczętych dzieci. Zaprzeczanie, jakoby była to utopia i opowiadanie farmazonów nie jest poważnym kontrargumentem, ponieważ celibat w kościele katolickim pokazuje, że w imię najwyższych celów da się zrobić najbardziej nawet irracjonalną rzecz na świecie. A przecież w tym przypadku na szali jest "być albo nie być" potencjalnym mordercą...

Reasumując

Zastanawiające jest, jak głębokie pokłady hipokryzji muszą być u tych, którzy korzystają z owoców "grzebania" w zakazanych obszarach poznania, a oficjalnie głoszą tezy hamujące rozwój i zgłębianie użytecznej wiedzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

najlepiej byłoby znieść celibat, wówczas kler lepiej rozumiałby tego typu sprawy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

In vitro nie jest przymusowe .
Każdy ma wolny wybór, szczególnie wierzący .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Natomiast stawianie jedynek tylko dlatego, bo treść tekstu jest niezgodna z poglądami czytelnika, jest... cienkie." Przynajmniej ten jeden raz w czymś się zgadzamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.04.2013 14:54

Ja jestem zdania, że te "oceny" i "rankingi" powinny by skasowane, ale to moje prywatne zdanie. Ja piszę bo lubię, a nie dla ocen. Natomiast stawianie jedynek tylko dlatego, bo treść tekstu jest niezgodna z poglądami czytelnika, jest... cienkie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W takim wypadku wstawiłbym 1 i siedziałbym cicho. Znam to jeszcze lepiej. Zaś czy dobrze napisany? Hm... Nie będę oceniał innych tylko sam znów coś pokażę. Za jakieś dwie godzinki...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.04.2013 14:30

"...a 3 dlatego, bo tekst dobrze napisany, ale treść niezgodna z moimi historycznymi poglądami." Znamy to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ode mnie po raz enty ocena 3 dla naszego przyjaciela (ale 7 punktów podbicia, bo temat jest ważny) i niepoprawny politycznie komentarz. O ile dobrze rozumiem pewne sprawy, sprzeciw (nie tylko ze strony KRK, wystarczy nieco popuścić wodze wyobraźni, by się doń przyłączyć) dotyczy tego, że rozmnażanie się przy pomocy zamrożonych zarodków to wstęp do masowej hodowli człowieka. Hodowli będącej idealnym rozwiązaniem pewnych spraw dla totalitarystów i pospolitych przestępców wszelkiej maści. Więc pora spojrzeć zagrożeniom w oczy zamiast superpostępowo idealizować, jak to robił Albert Einstein pisząc list do Roosevelta w sprawie możliwości zbudowania bomby atomowej, w nadziei że skutki ograniczą się do postraszenia Hitlera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Art. 54 Konstytucji RP zezwala duchownym mieć swoje poglądy:

1.- Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.