Facebook Google+ Twitter

Zakazane piosenki i Piotr Wolwowicz

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-07 08:15

W jednym z programów muzycznych stacji telewizyjnej Polsatu, a dokładnie w trzecim odcinku "Must be The Music. Tylko Muzyka" wystąpił 17-letni Piotr Wolwowicz, uczeń szkoły muzycznej 2 stopnia w Sanoku.

Młody solista zaśpiewał piosenkę Andrzeja Rosiewicza pt. "Pytasz mnie", wykonaniu wtórowały oklaski widowni. Ten właśnie program Polsatu zajmuje się wyszukiwaniem utalentowanych muzyków, których talent ocenia jury w składzie: Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Kora Jackowska i Wojciech „Łozo” Łozowski.

Piosenka, która wykonał Piotr Wolwowicz zawierała patriotyczne słowa, co najwyraźniej nie podobało się wszystkim członkom jury. Czyżby powróciły znów czasy zakazanych piosenek? Kiedyś za ich wykonywanie rozstrzeliwano pod murem, a że czasy sie zmieniły, wiec przyjęto inna formę "wyroku" uwiecznioną na antenie telewizyjnej Polsatu. A oto wypowiedzi i ocena "wspaniałej czwórki jury", której zadaniem było ocenić talent i artystyczne umiejętności młodego wykonawcy:

Adam Sztaba: "Może czas na nowy program "Zabij mnie swoją muzyką"? (wyśmiewując się ironicznie)

Kora: "Chyba tak, prawie że umarłam"

Elżbieta Zapendowska: "Piotruś, tak epatujesz tym głosem z takim zadowoleniem. Coś okropnego! Chłopie, ciesz się, ale nie śpiewaj takich piosenek, jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy, to jest coś okropnego. straszne! Nie daj się w to wciągnąć, nie idź tą drogą…"

Wypowiedzi Elżbiety Zapendowskiej towarzyszyły ironiczne śmiechy Adama Sztaby, próbujące poniżyć młodego muzyka za wykonanie tej piosenki.

Kora: "Wielki głos w takim małym ciele"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gwizdek
  • gwizdek
  • 07.04.2011 17:32

Całkiem trafnie jury określiło ten występ. Dobór repertuaru i sposób jego interpretacji był pretensjonalny, patetyczny i dosadnie mówiąc "do... bani". Chłopak głos ma przeciętny i prawdę mówiąc śpiewać nie potrafi. Szkoda czasu na bicie piany,

Komentarz został ukrytyrozwiń
pix
  • pix
  • 07.04.2011 16:11

Tekst rodem z Gazety Polskiej albo Naszego Dziennika i to napisany przez człowieka, który jak mniemam po pseudonimie w Polsce dawno nie był bo wyjechał w pogoni za dolarami/euro (niepotrzebne skreślić).

Program ten jest programem rozrywkowym, a nie przeglądem pieśni patriotycznej więc i repertuar powinien być rozrywkowy. A tak nawiasem mówiąc to jury ma oceniać talent nie repertuar, talenty pokroju Wolwowicza w Polsce można spotkać na co trzecim weselu w remizie. Ciekawe czy gdyby wykonał jakiś kawałek disco polowy to czy też znaleźliby się tacy zagorzali obrońcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.