Facebook Google+ Twitter

Zakładnicy w Ingolstadt w Niemczech, uzbrojony napastnik nieznany

Niemiecka prasa nie wie ile osób zostało uprowadzonych, ani kim jest napastnik. Od godziny 9 rano przetrzymywani są oni w ratuszu.

Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w ratuszu miasta wraz z zakładnikami. Policja jest z nim w stałym kontakcie telefonicznym. Funkcjonariusze otoczyli budynek i są w gotowości.

Do incydentu na terenie Bawarii doszło dziś z samego rana. Mężczyzna wszedł do ratusza i sterroryzował znajdujące się w nim osoby - informuje jedna z niemieckich gazet. „Jesteśmy w kontakcie telefonicznym z tym mężczyzną" – powiedział TVN24 stacjonujący na miejscu funkcjonariusz policji Guenther Bech. Policja wciąż nie ustaliła, jaką bronią dysponuje mężczyzna. Porywacz nie sprecyzował także swoich żądań.

W budynku przebywał burmistrz Alfred Lehmann, ale udało mu się uciec. Do ratusza miała dziś też przybyć kanclerz Angela Merkel. Niemcy są właśnie w trakcie kampanii wyborczej.

Nieznana jest wciąż liczba porwanych osób. Funkcjonariusze zakładają, że jest to ich kilka. Zagadką pozostają także motywy napastnika. Na miejscu poza policją czekają też inne służby specjalne i pogotowie.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.