Facebook Google+ Twitter

Zakładowa rehabilitacja

Ponad 42 tys. wykorzystanych miejsc i ponad 35 tys. kuracjuszy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rehabilituje co roku dziesiątki tysięcy osób.

W tym roku do dyspozycji ubezpieczonych było aż 78 ośrodków rehabilitacyjnych w całym kraju. Wszystkie oferowały ponad 75,5 tys. miejsc. Dotychczas wykorzystanych zostało ponad 56 proc. z nich, oznacza to, że na rehabilitację leczniczą Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał już w tym roku blisko 35,8 tys. osób. Najwięcej z nich, bo aż 28 tys. dotkniętych było schorzeniami narządu ruchu. Ponad 4,5 tys. rehabilitowanych miała schorzenia układu krążenia. Rekonwalescenci mogli korzystać z ośrodków rehabilitacyjnych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i ambulatoryjnym. Większość, tj. 30,5 tys. osób skorzystało z rehabilitacji w trybie stacjonarnym.


Prowadzona przez co roku ZUS rehabilitacja lecznicza odbywa się w ramach tzw. prewencji rentowej. Skorzystać z niej mogą ubezpieczeni zagrożeni częściową lub całkowitą niezdolnością do pracy, osoby uprawnione do zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego po ustaniu tytułu do ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego oraz osoby pobierające rentę okresową z tytułu niezdolności do pracy. Rehabilitacja obejmuje pięć rodzajów schorzeń: narządu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, psychosomatyczne. Korzystać z niej mogą również kobiety po operacjach onkologicznych piersi.

Podstawą do skierowania na rehabilitacje leczniczą jest orzeczenie lekarza orzecznika ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponosi wszystkie związane z rehabilitacją koszty, wraz z kosztami przejazdu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.