Facebook Google+ Twitter

Zaklinacze w smugach

Nadmierne opady deszczu i ponowna fala powodziowa wywołują w pewnych kręgach irracjonalne spekulacje co do przyczyn tych zjawisk. A nawiedzonych u nas nie brakuje.

Historia pewnego zaklinacza deszczu, opisana u Makbeta zafrapowała mnie nadzwyczajnie, bo działania uczonego pana Hatfilda, mającego sprowadzić deszcz dla wysuszonego miasta, spełniły się z takim nadmiarem, że zacytuję w całości ten fragment: "W styczniu 1915 opady deszczu nad miastem San Diego w Kalifornii były tak obfite, że woda zalała dolinę… o mały włos nie doszło… do zalania całego miasta. Sprawcą tego kataklizmu był Charles Hatfield, domorosły naukowiec i meteorolog amator, znany jako zaklinacz deszczu."

Hatfilda z miasta pogoniono i nie wypłacono przyrzeczonego honorarium. Ostatecznie zaklinacz deszczu długo procesował się z niewdzięcznym miastem, by w 1938 roku usłyszeć wyrok sądu, który uznał, że opady w San Diego spowodował pan Bóg, a nie on.

Na tym moja ciekawość odnośnie sposobów sprowadzania deszczu zostałaby zaspokojona, gdyby… nie pastylka! No bo proszę sobie wyobrazić: siedzę przy kompie, sączę kawę swoją poranną i nagle - jakby sam diabeł ogonem trzasnął - na ekranie przewija mi się kawał tablicy Mendelejewa! Wypisz-wymaluj, skład mojego codziennego suplementu diety!

Wszystko to całkiem za darmo i hurtem leci z nieba tyle, że w całkiem innej okolicy. Niestety. Od zawsze wiadomo, że Kielecczyzna pokrzywdzona, najuboższa i ostatnio też niewiele spośród licznych łask Bożych dostąpiła. Oczywiscie wyjątkiem jest głosny biskup, ale przecież coś dla zwykłych heretyków też by się przydało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Czytając oryginał artykułu na stronie Jasnej Góry początkowo poirytowałem się widząc bezmiar niewiedzy i ...chyba głupoty. Ale widzę, że zupełnie niepotrzebnie bo najlepszą nauczką za taki materiał są salwy śmiechu, jakich się tutaj doczytałem i do których się oczywiście przyłączam. Bardzo mnie to ubawiło i od razu jest mi lepiej.
...bo kto się "torbą" urodził "walizką" nie umrze !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, teraz bardzo wielu ludzi zobaczy te zjawiska. Albo uwierzy.
Pani Jadwigo, toż to tragedia, dla tego zaklinacza. A jaki spokój na koniec dla tych, którzy go z miasta pogonili :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotrze ;),u nas " kanałów 40,a telewizja jedna"
Babcia ,dziadek,mama,tata....uczą od dziecka"nie wierz telewizji";)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszą budzić zastanowienie, niektóre pytania. Tezy. Formułowane wnioski i opinie. Nie chce mi się wierzyć, że nie wiemy co to jest eksterytorium-sami, jako Polska posiadamy takie w Niemczech, Francji, Rosji, USA i można wymieniać tak bez końca. Nawet na Grenlandii. Czytając komentarze, zwłaszcza tam, gdzie jest wątek polityczny(czasami naciągany) tabuny "patriotów" z Jasnej Góry, z zalanych terenów głoszą prawdę Narodowi. Słusznie powiadają znawcy naszej mentalności-szabelka i liberum veto, są naszymi ikonami. Czyżbyśmy naprawdę nie wiedzieli gdzie głupota z niewiedzą granice zacierają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, niech Pan skontroluje amerykańskich żołnierzy w Morągu... Szczęścia życzę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomasz, oglądałem w TVP program na temat spornego terytorium w granicach miasta Warszawy. Okazało się że jest to własność Związku Radzieckiego i żadna polska władza nie może tam wykonać żadnej kontroli. No więc jak to wytłumaczyć?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swego czasu, w przaśnych latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, prości ludzie mieli jedną uniwersalną diagnozę dla wszystkich niecodziennych zjawisk w naszym kraju np inwazji chorób wenerycznych, mody na mini sukienki, większej swobody seksualnej młodzieży. Brzmiała ona: BO WSZYSTKO PANIE PRZEZ TE RUSKIE SPUTNIKI !!!!!

teraz te klimaty wracają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Panie Jerzy;),dokładnie...."gdyby nie było tragiczne".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo w Polsce już byli tak dla przypomnienia i nikt się nie buntował specjalnie.
A teraz nie ma ich ani w na terenie byłej Czechosłowacji ,Węgier i nie ma ich w Polsce.
Tylko widzę że tak jakby panie Piotrze brakowało czyżby jakieś sentymenty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz zastanawia mnie, dlaczego Rosjanie nie wkroczyli do Polski?! Do Węgier wkroczyli i wieszali ludzi na ulicznych latarniach a żeby było lepiej, to nogami do góry! Wkroczyli do Czechosłowacji i też było wiele tragedii, wyciszonych do dnia dzisiejszego! A dlaczego nie do Polski?! Czyżby Polska była tak nasączona "moskiewską" agenturą że nie było potrzeby wkraczania?! Podstawowy argument to działania "Platformy" pod osłoną "świec dymnych" i braku konsekwencji w rozwiązaniu problemu, czy wręcz przeciwnie, tuszowaniu istnienia Terytorium Związku Radzieckiego na terytorium Warszawy! Terytorium państwa które prawdopodobnie już nie istnieje?! Jak to możliwe?! No chyba że to przystanek "kolei magnetycznej", której kapsuły pędzą z prędkością kilku Machów?!
Jesteście mądrzejsi, wiec podpowiedzcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.