Facebook Google+ Twitter

Zakochać się w Ustroniu

Mimo tłumu turystów Ustroń to miasto, w którym można odnaleźć spokój. Kuszą kameralne kawiarnie, amfiteatr, rynek ze sceną oraz malownicze krajobrazy. Romantycy, jak i miłośnicy górskich wycieczek, znakomicie się w tym miejscu odnajdą.

Rynek,Urząd Miasta w Ustroniu / Fot. Agnieszka PrycaKrajobrazy górskie, tanie noclegi oraz liczne atrakcje sprawiają, że z roku na rok przybywa turystów. Zapytaliśmy jedną z urlopowiczek o wrażenia z wczasów: Zakochałam się w Ustroniu. Jestem tu po raz pierwszy, ale na pewno często będę tu wracać. W pensjonacie wspaniałe warunki za przystępną cenę, a do tego karta pobytu ze zniżkami. Atrakcje, jakie oferuje miasto są liczne, wracam właśnie z Pikniku Country w amfiteatrze. Ustroń to też miasto, które łączy pokolenia, każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Jola Rutkiewicz z Bytomia.

Miasto można nazwać też „mekką dla kuracjuszy”. Do sanatoriów od lat zjeżdżają kuracjusze nie tylko z Polski. W sezonie letnim można spotkać wielu Niemców. Największą popularnością cieszy się sanatorium Równica. Zabiegi zdrowotne, jakie oferuje, to między innymi: kąpiel i masaże w basenach solankowych, grota solna czy kąpiele borowinowe. Po zabiegach, wieczorami w pobliżu sanatorium odbywają się dancingi zapoznawcze.

Czantoria- widoczny wyciąg krzesełkowy<br /></a></a>http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Czantoria-Wyciag.jpg / Fot. Krzysztof KozłowskiBędąc na wczasach w Ustroniu nie można pominąć Czantorii. Jest to szczyt graniczny między Polską a Czechami, najwyższy szczyt czeskiego Beskidu Śląskiego.

Kolejna atrakcja to
tor saneczkowy. Miasto poza pieszymi wędrówkami oferuje bardziej komfortowe sposoby przemieszczania się. W mieście funkcjonuje czteroosobowa (wcześniej dwuosobowa) kolejka górska. Bilet normalny w obie strony kosztuje 15 zł. Więcej informacji na stronie internetowej: czantoria.com.pl.

Warto odwiedzić Muzeum Techniki i Kultury Współczesnej, znajdujące się obok amfiteatru. Można zobaczyć tam między innymi zabawki z czasów PRL a także zobaczyć jak miasto wyglądało dawniej.

Kolejną atrakcją, nie tylko dla dzieci, jest Leśny Park Niespodzianek. Tam można z bliska podejrzeć życie leśnych zwierząt, nakarmić sarny i jelenie specjalną karmą zakupioną w kasie biletowej. Niezapomnianym przeżyciem jest pokaz lotów drapieżnych ptaków. Odbywa się on codziennie o godzinie: 11, 14 i 16 na terenie parku.

Informacje praktyczne:

Na stronie internetowej tanie-noclegi.info.pl znajduje się baza tanich noclegów z aktualnymi cenami. Okazuje się, że pokój można wynająć już za 20 zł.

Najpopularniejsze kawiarnie to: Delicje, Bajka, Cafe Chopin, Chata z Bali, Sissi Winer Cafe.
Dobry obiad można zjeść już za 12 zł w restauracjach mieszczących się w nowym pawilonie niedaleko rynku. Dużą popularnością cieszy się także lokal Naleśnikarnia. Ceny wahają się od 8 do 20 zł.

Najbliższe imprezy w Ustroniu:

15 sierpnia w amfiteatrze - IV Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny.
16 sierpnia godz. 16 w amfiteatrze - Koncert zespołów folkowych i folklorystycznych "Gdzie biją źródła".
21-23 sierpnia - Ustrońskie Dożynki.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.ustron.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.