Facebook Google+ Twitter

Zakochaj się w Delfinie, oceaniczny koncert charytatywny

16 lutego w Warszawie w klubach: Dobra Karma i Club Radio Luxemburg na ul. Górczewska 67, odbędzie się drugi koncert charytatywny i wystawa fotografii z cyklu "Zakochaj się w delfinie". Wystąpią Alamut, Nell' Ambientes oraz Cinemanual.

Fotografia z wystawy / Fot. Magdalena BaczyńskaPowstała niedawno fundacja Dobra Wioska (www.dobrawioska.org) zaprasza na drugi koncert i wystawę fotografii z cyklu Eko-Session poświęconych tematyce ekologicznej, a konkretnie niezwykłej metodzie terapeutycznej, jaką jest delfinoterapia. Ideą imprez pod tytułem „Zakochaj się w delfinie” jest wsparcie projektu artterapetycznych wyjazdów dla dzieci organizowanych od dwóch lat, a których głównym elementem jest delfinoterapia. Poprzez koncerty i wystawy staramy się zainteresować tym tematem szersze grono ludzi. Cały dochód z biletów jest przeznaczony dla dzieci z domu dziecka, mających możliwość uczestniczenia w tego typu wyjazdach.

Całość naszych koncertów, poprzez dobór odpowiednich zespołów muzycznych, scenografię, projekcje i taniec, przybiera charakter podróży w głąb oceanu. Zapraszamy wspaniałe zespoły, które swoją muzyką starają się oddać tego typu atmosferę. Motywem przewodnim są oczywiście delfiny.

Zdjęcie z poprzedniego koncertu / Fot. Magdalena BaczyńskaPierwszy koncert odbył się 2 grudnia 2007 r. w art-clubie Pracovnia na warszawskim Żoliborzu. Teraz zapraszamy w sobotę 16 lutego 2008 r. na Wolę do klubów Dobra Karma oraz Radio Luxemburg. Wystąpią znamienite zespoły takie jak grupa Alamut grająca muzykę etno-jazzową. W zeszłym roku zadebiutowali wspaniałą płytą pod tym samym tytułem. Przez kilka lat egzystencji zdobyli już sobie pokaźne grono fanów ich orientalnych dźwięków. Kolejną muzyczną atrakcją wieczoru będzie formacja Nell’ Ambientes, która niedawno odniosła sukces zdobywając główną nagrodę na XVII edycji festiwalu Mikołajki Folkowe 2007. Swoją etniczną muzykę określają jako "rhythm'n'didjeridoo".

Poprzez transowość, mistyczny charakter, jazzową improwizację oraz otwartość na przeróżne dźwięki wydobywane z instrumentów z całego świata, muzyka tych znamienitych zespołów będzie próbą odtworzenia klimatu panującego głęboko pod wodą.

Zdjęcie z poprzedniego koncertu / Fot. Magdalena BaczyńskaCałość zostanie okraszona specjalną scenografią. Rozpostarte materiały oraz świetliste kule zanurzone w aktywnych pulsujących projekcjach CineMaNual wyświetlanych i mieszanych ręcznie na ekranie za pomocą tradycyjnych rzutników i alchemicznych substancji, przywodzącymi na myśl życie oceanów. Wszystko to w interakcji z muzyką i tańcem.

Podczas imprezy będą mogli Państwo zobaczyć fotografie, w ciekawej technice wydruków na płótnach, autorstwa Magdaleny Baczyńskiej (www.madimar.com) dokumentujące dotychczasowe artterapeutyczne wyjazdy na Krym. Zdjęcia pokazują radość, ufność oraz niezwykły kontakt człowieka i delfina – podczas pływania i terapii –
oraz piękno krajobrazów Krymu.

Jakub Jaroński: Menedżer Artystyczny projektu
Tel. 502-452-027
E-mail: kayaman@o2.pl

Magdalena Baczyńska: Koordynator Projektu,
członek zarządu Fundacji „Dobra Wioska”
Tel. 508-192-417
E-mail: madimar1@o2.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

;-)+ kocham delfiny i plus za całośc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.