Facebook Google+ Twitter

Zakochana idealnie wyczuwa kochanka

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-10 13:52

Miłość zmienia wszystko, także nasz węch. Neurobiolodzy stwierdzili, że kobiety, które są bardzo zakochane, tracą umiejętność rozpoznawania zapachu innych mężczyzn.

Są natomiast w stanie bezbłędnie zidentyfikować woń swojego partnera. Raport z eksperymentu opublikowano na łamach "New Scientist".

O tym, że zapachy wydzielane przez skórę odgrywają ważną rolę przy doborze partnera, wiemy od 1995 r. , kiedy to Szwajcar Claus Wedekind z uniwersytetu w Lozannie przeprowadził pionierskie badania nad zależnością pomiędzy zapachem ciała a pociągiem seksualnym.

Teraz Johan Lundström i Marilyn Jones-Gotman pracujący na uniwersytecie w Montrealu postanowili zbadać, jak stan zakochania wpływa na zdolność rozpoznawania znajomych osób płci przeciwnej właśnie po zapachu.

W tym celu poprosili 20 młodych kobiet pozostających w stałych związkach heteroseksualnych o wypełnienie ankiety, w której określały one stopień swojego uczucia. Z kolei partnerzy wolontariuszek i inni znajomi mężczyźni, z którymi nie były w relacjach intymnych, spali przez siedem nocy w bawełnianych podkoszulkach.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.