Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13115 miejsce

Zakochany… i nie tylko "Mózg Mężczyzny" wg Louann Brizendine

Autorka – dr medycyny Louann Brizendine, profesorka psychiatrii klinicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim - wcześniej opisała, jak działa mózg kobiety, teraz zajęła się płcią przeciwną i znowu odniosła sukces. Obie książki to bestsellery.

„Mózg Mężczyzny” (Wyd. WM Group) – już tytuł jest frapujący, bo kto nie chciałby wiedzieć o co panom tak naprawdę chodzi.

Autorka – dr medycyny Louann Brizendine, profesorka psychiatrii klinicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim - wcześniej opisała jak działa mózg kobiety, teraz zajęła się płcią przeciwną i znowu odniosła sukces. Obie książki stały się światowymi bestsellerami.

„Mózg Kobiety” znam tylko z recenzji i opowieści, ale po przeczytaniu ”Mózgu mężczyzny” postanowiłam przeczytać i tę 1. pozycję.

Książka jest rzeczywiście niezwykła, nie można jej zaliczyć do czysto medycznych, do poradników też nie, bo tym nie jest. Na pewno powinny ją przeczytać – i to z należytą uwagą - zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kobiety, by zrozumieć, dlaczego jej ukochany partner, syn zachowują się tak, a nie inaczej, a mężczyźni, by lepiej zrozumieć siebie. Autorka cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Dwudziestopięcioletnie badania naukowe poparte są tu życiowym doświadczeniem, zdarzeniami i obserwacjami mężczyzn z rodziny, przyjaciół, znajomych i zderzone z naszym typowym myśleniem i ocenami zachowań mężczyzn.

Na początku książki poznajemy jej bohaterów, autorka nadaje im wspaniałe imiona:
Testosteron – to główny bohater – Zeus, tworzy wszystko, co męskie w tym również cel, jakim jest wyprzedzenie innych samców, pobudza obwody seksu i agresji.
Wazopresyna – to hormon galanterii i monogamii, agresywnie chroni własne terytorium, partnerkę i dzieci, autorka nazywa go „Rycerz na białym koniu”.
Oksytocyna – Poskramiacz Lwów. Odpowiedzialny za empatię, romantyczną miłość, zaufanie, osłabia działanie hormonów seksu.
Inny niezwykły hormon to Antymullerowski (MIS) – czyli Herkules – silny, nieustraszony zwany też Defeminizatorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.