Facebook Google+ Twitter

Zakochany jubiler na Walentynki

Jest interesujące, że do popularyzacji świętego Walentego – patrona zakochanych, doszło u nas dzięki zupełnie świeckiej tradycji. Jako że jest to tradycja przede wszystkim niosąca ze sobą radość, to warto o Walentynkach pamiętać.

Z asem kierowym na Walentynki / Fot. Chopard, materiały prasoweSwoje uczucie do wybranej osoby, radość obcowania z nią i miłość można wyrażać w najróżniejszy sposób. Biżuteryjny upominek, szczególnie wykonany ze złota, z kamieniami szlachetnymi, motywem kwiatów, symboliką serca, czy jednoznacznie rozpoznawalnym słowem „Love” jest na pewno doskonałym wyborem na taka okazję.

Jak zawsze walentynkową kolekcję wyrobów prezentuje firma Chopard. W tym roku naszyjniki, pierścionki i zegarki z elementami w kształcie serca (i jak zwykle z ruchomymi brylantami) prezentowane są w towarzystwie kierowych serc kart do gry. Trzeba przyznać, że koncepcja powiązania znanych wszystkim czerwonych ser z talii kart i wyrobów tej znakomitej firmy z Walentynkami jest fantastycznym posunięciem.

Zakochany jubiler / Fot. Władysław MellerSzczególnymi walentynkowymi przykładami polskiej biżuterii są pierścionki jednego z nielicznych naszych jubilerów, zajmujących się klasyczną produkcją biżuterii – Marka Mikickiego. W jego pracowni jubilerskiej - firmie „Marek Mikicki Design” w Gdyni powstają indywidualne kreacje i unikalne wzory złotej biżuterii. Doskonałą i oczywiście nie tylko „walentynkową” ofertą, są jego własnego pomysłu złote pierścionki, których wzornictwo obraca się wokół słowa „Love” i symboliki serca.

Zakochany jubiler / Fot. Władysław MellerModel, w którym cztery kamienie jubilerskie wykonane w szlifie sercowym, mocowane są poprzez znajdujące się po obydwu stronach obrączki pierścionka kolejne litery słowa „Love”, zaskakuje subtelnością wzoru i zawodową poprawnością wykonania, co jest możliwe tylko przy wybitnej kreatywności doskonale wyedukowanego jubilera. Pierścionki są wykonywane w białym i żółtym złocie z białymi i kolorowymi kamieniami jubilerskimi w pełnej gammie wielkości.

Zakochany jubiler / Fot. Władysław MellerCiekawym wzorem jest także pierścionek, w którym litery napisu „Love” ułożone są w kontur kwadratu i stanowią oprawę tak właśnie oszlifowanego kamienia. Jeszcze innym modelem w tej grupie biżuterii wykonanej przez zakochanego jubilera jest pierścionek, w którym oprawę okrągłego kamienia (szlif brylantowy) stanowią litery dwóch słów "Love" ułożonych w kontur okręgu. Wykonana w obydwu tych modelach, oprawa z białego złota podkreśla jasność i brylancję kamienia a obrączka pierścionka z żółtego złota ożywia cały wyrób.
Nieprzeciętny urok i najwyższą jakość opisanych wyrobów można bardzo łatwo potwierdzić zapoznając się z wyrobami tego właśnie gdyńskiego jubilera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.