Facebook Google+ Twitter

"Zakochany Szekspir 2" powtórzy sukces oscarowej produkcji?

Bob i Harvey Weinstein chcą sięgnąć po sprawdzony sposób na sukces i zrealizują drugą cześć filmu "Zakochany Szekspir".

 / Fot. Materiały prasowe"Zakochany Szekspir" z 1998 r. zdobył 7 Oscarów i 3 Złote Globy. Akcja filmu toczyła się w 1593 r. William Szekspir (Joseph Fiennes) obiecał napisanie sztuki "Romeo i Ethel, córka pirata" dyrektorowi jednemu z teatrów. Podkupić próbował go właściciel konkurencyjnego teatru, ale młody Szekspir cierpiał na niedostatki weny. Tymczasem w teatrze zatrudnia się w przebraniu mężczyzny Viola de Lesseps (Gwyneth Paltrow). Kobieta jest zafascynowana twórczością Williama. Między bohaterami dochodzi do płomiennego romansu, który stanowi natchnienie do powstającego przedstawienia. Ostatecznie zostaje ono nazwane "Romeo i Julia".

Reżyserem "Zakochanego Szekspira" był John Madden. Obok Joseph Fiennes w roli Williama Szekspira i Gwyneth Paltrow (Viola De Lesseps), w filmie zagrali m.in. Judi Dench (Królowa Elżbieta), Ben Affleck (Ned Alleyn) i Colin Firth (Lord Wessex).

Na razie nie znane są bliższe szczegóły dotyczące produkcji "Zakochanego Szekspira 2". Nie wiadomo też kiedy film wejdzie do kin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.