Facebook Google+ Twitter

Zakończenia strajku lekarzy nie będzie

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-08-09 08:19

Strajk lekarzy w łódzkich szpitalach trwa nadal. Dopóki lekarze nie dostaną podwyżek, szpitale nie będą normalnie funkcjonować.

Fiaskiem zakończyło się wczorajsze spotkanie dyrektorów szpitali ze strajkującymi lekarzami. Dyrektorzy proponowali lekarzom 30-proc. podwyżkę od 1 stycznia 2008 roku, a kolejne po roku i dwóch. Medycy chcieli natomiast, aby w ciągu 3 lat ich pensje osiągnęły wysokość trzech średnich krajowych. Porozumienia nie osiągnięto.

Zakończenia strajku lekarzy nie będzie / Fot. Express IlustrowanyRozmowy zawieszono do 30 września. Do tego czasu ma być znany plan finansowy NFZ do końca tego roku oraz na rok przyszły, a dyrekcje szpitali mają obliczyć, jakie straty poniosły ich placówki z powodu protestu w służbie zdrowia. Dopiero z taką wiedzą dyrektorzy usiądą do rozmów na temat zbiorowego układu pracy, który obejmie wszystkich lekarzy w regionie.

- Strajk trwa, z tym, że teraz każdy szpital będzie samodzielnie decydował o jego formie - mówi dr Łukasz Pryt, przedstawiciel lekarzy protestujących w "Koperniku". - W naszej placówce zdecydowaliśmy, że wznawiamy przyjmowanie pacjentów na oddziały, otwieramy poradnie, ale nie będziemy wypełniać dokumentacji do NFZ-u.

- Dziś spotkamy się z naszą dyrekcją - dodaje dr Michał Nowicki, rzecznik lekarzy strajkujących w szpitalu im. Barlickiego. - Jeśli dostaniemy satysfakcjonujące nas podwyżki, to możemy zawiesić akcję strajkową.

Uchwała zarządu regionu OZZL mówi, że organizacje związkowe w placówkach mogą zakończyć strajk tylko w jednym przypadku - gdy podpiszą porozumienie gwarantujące lekarzom dojście do trzech średnich krajowych pensji w ciągu trzech lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.