Facebook Google+ Twitter

Zakończenie ogrodowego szału

W Wernigerode dobiega końca Zweite Landesgartenschau - Druga Krajowa Wystawa Ogrodowa. Przyciągnęła ponad pół miliona turystów z całej Europy.

ogorodyLandesgartenschau trwa od 15 kwietnia. Początek wystawy przywitano występami muzycznymi i fajerwerkami. Górzyste Wernigerode słynie w całym kraju z kolorowych kompozycji kwiatów i krzewów ogrodowych.

Turyści i mieszkańcy mogli podziwiać w ciągu sześciu miesięcy kompozycje ponad 100 ogrodów na łącznej powierzchni 33 ha. Umieszczono je przy najpiękniejszych widokach i w najpiękniejszych miejscach miasta. Kwiaty prezentowane były w trzynastu halach. Ogrody Wspomnień, Różane, Kamienne, Niebieskich Mórz, Ogrody Złotej Jesieni i Piaszczystych pustyń - to tylko niektóre z propozycji do ogrody2zobaczenia.

Atrakcją są nie tylko kolorowe kwiaty i przepiękne zielone krzewy, ale także wodospady, które zajmują powierzchnię 14 hektarów. Przy nich także posadzono kwiaty. Oprócz ogrodów i spacerów odbywają się liczne imprezy kulturalne, jak spektakl Noc Walpurgii, Noc Jazzowa, występy operetek i chórów regionalnych a także wieczorki folklorystyczne. Wystawa kończy się 8 października. Do tego dnia na pokaz oryginalnych kompozycji kwiatowych o nazwie : "Kolorowe miasto" zaprasza hala Finale Furioso. Bilet całodniowy dla dorosłych kosztuje 11 euro, a dla dzieci 3 euro.

red. sms


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nigdy o tym nie słyszałam, ale bardzo chciałabym zobaczyc takie wydarzenia na żywo. Świetny artykuł. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.