Facebook Google+ Twitter

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum i co dalej?

W piątek uczniowie usłyszeli szkolny dzwonek po raz ostatni. Teraz niecierpliwie czekają na to, czy dostaną się do wymarzonych liceów. Pomoże im w tym komputerowy system

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum na ul. Twardej / Fot. Aga Viburno Koniec roku szkolnego i upragnione wakacje? Nie dla wszystkich. Absolwenci gimnazjów jeszcze przez jakiś czas będą się denerwować.

W tym roku szkolnym większość gimnazjalistów w Polsce wybierała szkołę przez internet. W Warszawie taki system działa już od czterech lat. W tym roku stołeczni uczniowie mogli wybierać licea i szkoły o profilu technicznym na specjalnej stronie internetowej pod adresem www.warszawa.edu.com.pl. Na wybór szkoły gimnazjaliści mieli czas do 18 maja. O przyjęciu zdecydują punkty za egzamin i świadectwo oraz osiągnięcia naukowe (udział w konkursach i olimpiadach).

Dane osobowe uczniów wprowadzali do systemu pracownicy szkoły. Rozdanie świadectw / Fot. Aga ViburnoKażdy wychowanek dostał w swojej szkole osobiste hasło, dzięki któremu mógł się zalogować i wybrać szkołę. Na stronie internetowej przygotowanej przez firmę KSEON uczniowie mogli znaleźć także linki do stron internetowych poszczególnych liceów, sprawdzić dane statystyczne o wymarzonej szkole i zasady rekrutacji.

Dla tych, którzy nie dostaną się do wymarzonych liceów, na stronie rejestracyjnej 3 lipca o godz. 15 opublikowana zostanie lista wolnych miejsc w poszczególnych szkołach. Lista będzie na bieżąco aktualizowana i służyć powinna jako pomoc w znalezieniu miejsca kandydatom, którzy nie zostali nigdzie przyjęci.

– Wybrałam liceum Żeromskiego i bardzo się denerwuję, bo do mojej wymarzonej klasy o profilu dziennikarskim na jedno miejsce zdaje 11 osób – mówi Justyna, absolwentka gimnazjum na Twardej. Zakończenie roku szkolnego / Fot. Aga Viburno

W Warszawie na gimnazjalistów czekają miejsca w 204 liceach ogólnokształcących, 30 liceach profilowanych, 88 technikach oraz 26 szkołach zasadniczych. W tym roku o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych ubiegać się będzie prawie 15 tys. uczniów. W liceach przygotowano dla nich 15,1 tys. miejsc. Najwięcej liceów ogólnokształcących, bo aż 26, ma swoje siedziby w Śródmieściu. 25 znajduje się na Mokotowie, 15 na Woli, a spośród dziesięciu szkół można wybierać na Pradze Północ i Ursynowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.06.2007 18:43

plusik za hmmm przydatne informacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2007 18:42

dobry materiał:P no już każdy sobie chyba powybierał szkoły, następni kandydaci za rok:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za materiał. Czekam z niecierpliwością na wyniki rekrutacji w liceach :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.