Facebook Google+ Twitter

Zakończył się 5. Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego

W niedzielę nastąpiło zakończenie Festiwalu Tanga Argentyńskiego. Podczas czterech dni uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w tangu, milondze i tango-walcu. A wieczory spędzali na milongach i bawili się na nich do białego rana.

Pokaz canyengue w wykonaniu Bogusława Dygasiewicza i Joanny Gabryszewskiej. / Fot. Weronika TrzeciakTego dnia przygotowane były warsztaty doskonalące różne elementy niezbędne podczas tańca takie jak: obroty, zmiana ciężaru, objęcie, giros i enrosques oraz kroki po kole i linii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez Aonikena Quiroga i Lunę Palacios. Tematem przewodnim były obroty dla kobiet, bliskim i dalekim trzymaniu oraz inne elementy charakterystyczne dla tanga.

- Jestem drugi raz w Polsce, podczas ostatniego pobytu uczyłam techniki dla pań. Uważam, że poziom tanga w Polsce jest dobry. Ważne jest to, że ludzie chcą się uczyć. Nie zdążyłam dobrze poznać Warszawy, ale zauważyłam, że Polacy są bardzo przyjacielscy - mówiła Luna Palacios z Argentyny.

O godz. 17 w Clubie 55 odbyła się pierwsza część pożegnalnej milongi, zorganizowanej dla gości, którzy musieli wcześniej opuścić festiwal. Było bardziej kameralnie niż na poprzednich milongach. Imprezie przewodził DJ Mateusz Kwaterko. Parkiet wypełniony był tańczącymi parami. O 21.30 rozpoczęła się druga część pożegnalnej milongi w Centralnym Basenie Artystycznym. Podczas tego wieczoru grał DJ Paweł Biel. Miejsce to było dość niezwykłe, ponieważ parkiet stanowił dno dawnego basenu. Patrząc na tańczących można było „odpłynąć”. Około 23 nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych.

- Dobry wieczór państwu. Witam wszystkich serdecznie w Centralnym Basenie Artystycznym na milondze, która podsumowuje tegoroczny festiwal. 4 dni za nami, wypełnione tańcem i występami gwiazd - powiedział Dariusz Nowakowski, prezes Akademii Tanga Argentyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miejmy nadzieję że zainteresowanie tańcem towarzyskim będzie się zwiększać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.