Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19483 miejsce

Zakończył się festiwal Jeremiego Przybory "Stacja Kutno"

W niedzielę zakończył się V Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno". Impreza trwała cztery dni. W trakcie konkursu uczestnicy śpiewali znane piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W niedzielę odbył się finałowy koncert galowy. Wystąpili m.in. Robert Kudelski, Joanna Trzepiecińska i Anna Guzik.

 / Fot. Piotr PanfilW niedzielę w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert galowy V edycji Stacji Kutno. Parę minut po godz. 18, na scenie pojawili się aktorzy z seriali takich jak "M jak Miłość", czy "Na Wspólnej", czyli Anna Guzik, Robert Kudelski i Karolina Nowakowska. Przy fortepianie zasiadł Janusz Tylman, który nie raz już gościł na deskach kutnowskiego KDK-u.

- To są bardzo wartościowe utwory. Są takim wzorcem dla wszystkich artystów, którzy są wymagający, ale również dla artystów, którzy uczą się. To są właśnie najlepsze wzorce. Trzeba to propagować - komentuje Janusz Tylman.

Potem na scenie pojawiła się i zaśpiewała Barbara Dominiak, laureatka Stacji Kutno z 2008 roku. Tuż po niej zgromadzona publiczność wysłuchała laureatów tegorocznej edycji festiwalu Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory.

Agnieszka Czapi Trzepizur zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej Stacji Kutno. / Fot. Piotr PanfilAgnieszka Czapi Trzepizur zwyciężczynią

Po występie wszystkich triumfatorów nastąpiło ogłoszenie werdyktu przez jury. Przypomnijmy, iż w jury zasiadła w tym roku Ewa Konstancja Bułhak, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Ptaszyńska, Bogdan Hołownia i Darek Sikorski. Wyróżnili oni Małgorzatę Nakonieczną z Kielc i zespół Bingo z Kutna. Jury przyznało trzecie miejsce Małgorzacie Szarek z Warszawy. Drugą pozycję zajęła Ewelina Stankiewicz z Kutna, zaś pierwsze miejsce przypadło Agnieszce Czapi Trzepizur z Warszawy.

- Nie ma nic milszego zwłaszcza, gdy jest to festiwal Przybory i Wasowskiego - mówiła zadowolona Agnieszka Czapi Trzepizur, która zwyciężyła w tegorocznej Stacji Kutno. - Ja od dwóch lat na scenach kabaretowych wykonuję właśnie ich piosenki. Od tego zaczęłam. Kocham i znam repertuar, czyli przyjechałam i wiedziałam po co tu przyjeżdżam. Nie jest to jakiś festiwal, gdzie trzeba coś wybrać i wykombinować tylko wybrać z materiału, który się zna i który się kocha - dodaje laureatka.

Adrianna Kaźmierczak zdobyła nagrodę publiczności. / Fot. Piotr PanfilNagrodę Prezydenta Miasta Kutno przyznano Paulinie Brzozowskiej z Warszawy. Nagrodę publiczności otrzymała Adrianna Kaźmierczak z Kutna. - Bardzo się cieszę - mówiła skromnie Adrianna Kaźmierczak. - Jestem mile zaskoczona i jest to najważniejsza nagroda. Szczerze powiedziawszy miałam pewne obawy. Zastanawiałam się jak publiczność przyjmie moją wersję tych piosenek ponieważ jest to repertuar z bardzo dawna. Starałam się jak najbardziej przełożyć to na te czasy, by ludzie w moim wieku poczuli, że ten tekst można w dzisiejszych czasach zrozumieć - dodaje Kaźmierczak.

Trzy wyróżnienia dla akompaniatorów przyznał Bogdana Hołownia, a byli to Grzegorz Urban, Piotr Dąbrowski i Marek Czmochowski. Na podsumowanie koncertu galowego wystąpił na scenie Bogdan Hołownia i Joanna Trzepiecińska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.