Facebook Google+ Twitter

Zakończył się festiwal "Warszawa Singera"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-15 07:24

Kołysanka dla pamięci" (23.00- 24.00) pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie zakończyła tegoroczny, V Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera.

Trwający od 6 września festiwal miał w tym roku ponad 130 różnych propozycji i wszystkie one cieszyły się ogromnym zaiteresowaniem odbiorców - mówi Etel Szyc, nauczycielka kultury żydowskiej i aktorka Państwowego Teatru Żydowskiego w Warszawie.

W czasie festiwalu, wystąpiły współczesne gwiazdy kultury żydowskiej: muzyki klezmerskiej i teatrów, prezentowany był żydowski humor i wyśmienita kuchnia. Odbyły się także koncerty pieśni żydowskich i warsztaty tańca żydowskiego. Zaproszenie Fundacji Shalom, organizatora festiwalu, przyjęli artyści między innymi z Izraela, Niemiec, Austrii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Jak mówi Etel Szyc, kończąca festiwal "Kołysanka dla pamięci" pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie, "ma być wyrazem pamięci o tych, którzy już odeszli, a oddali swoje życie w obronie godności. "Bojownicy Getta wiedzieli, że nie wygrają, ale chcieli pokazać światu, że potrafią walczyć o swoje życie i umrzeć z godnością" - mówi Etel Szyc.

Organizująca festiwal Fundacja Shalom, świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia działaności. Festiwal odbywał się pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego - Bogdana Zdrojewskiego, ambasadora Izraela - Davida Pelega i prezydent Warszawy - Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.