Facebook Google+ Twitter

Zakończył się III Life Festival w Oświęcimiu

- Oświęcim może naprawdę dać „sygnał do hałasu” - powiedział podczas swojego koncertu Peter Gabriel. Ale nie tylko on był gwiazdą ostatniego dnia trzeciej edycji Life Festivalu.

Peter Gabriel / Fot. Piotr DrabikWystęp byłego wokalisty słynnej grupy Genesis wraz z New Blood Orchestra był bardzo oczekiwany przez publiczność zgromadzoną na stadionie miejskim w Oświęcimiu. Ale jego finałowy koncert poprzedził krótki recital Rosie Doonan - wokalistki jeżdżącej z Peterem Gabrielem po świecie. Ale brytyjski artysta nie dał na siebie długo czekać. Wszystkich swoich fanów przywitał wykonaniem utworu Davida Bowiego "Heroes", a obycie ze sceną Gabriela widać był od pierwszych nut wypływających z jego gardła. Każdy, kto liczył na wielkie muzyczne przeżycia nie zawiódł się - z oświęcimskiej sceny przy instrumentalnym akompaniamencie popłynęły takie przeboje jak "Secret World", "Digging In The Dirt" czy zaśpiewane na bis "Don't Give Up". Peter Gabriel między kolejnymi utworami przypominał o swoim zaangażowaniu w obronę praw człowieka.

Peter Gabriel / Fot. Piotr DrabikCzytamy o ponad stu tysiącach ludzi więzionych w Sri Lance, albo widzimy w jaki sposób amerykańscy i brytyjscy żołnierze traktują jeńców w Iraku i Afganistanie, gdy patrzymy, jak prześladowany zmienia się w oprawcę w Palestynie, kiedy widzimy odtrąconych ludzi, za każdym razem, gdy My zmienia się w Oni, kiedy widzicie swoje dzieci traktujące ludzi w grach komputerowych jak żer lub martwe mięso, możecie jeszcze raz otworzyć drzwi do tego ciemnego miejsca i wypowiedzieć słowo: „pamiętaj” - napisał w specjalnym oświadczeniu dla mediów główny artysta zakończonego w niedzielę Life Festivalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.