Facebook Google+ Twitter

Zakończył się Krakowski Festiwal Nauki

Od 13 - 19 maja trwał w Krakowie Festiwal Nauki. Impreza koordynowana była przez Akademię Górniczo-Hutniczą.

Maj w Krakowie to czas festiwali. Skończył się Festiwal Zupy, niedługo Krakowski Festiwal Filmowy, w weekend skończyło się wielkie święto recyklingu, ale na szczególną uwagę zasłużył Festiwal Nauki.
Impreza organizowana jest przez krakowskie państwowe szkoły wyższe przy współudziale Instytutu Fizyki Jądrowej PAN oraz m.in.: konsulatów USA, Austrii, Rosji, Słowacji, Francji. Każdy kto pragnął zgłębić wiedzę o konkretnym wydziale danej uczelni mógł zasięgnąć rady i uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania w, przygotowanych do tego, namiotach rozstawianych na Rynku Głównym.

Festiwalowi towarzyszyły występy artystyczne. Otwarcie zainaugurowało przedstawienie dyplomowe PWST „Romeo i Julia”, były koncerty pod Wieżą Ratuszową, na dziedzińcach budynków uniwersyteckich, np. Collegium Medicum. Akademia Rolnicza zorganizowała panel pt.: "Zieleń miejska - pielęgnacja i ochrona", w UJ były dni otwarte w Obserwatorium Astronomicznym w Forcie Skała.
Jednym słowem wiedza i nauka wisiały w powietrzu. Można było je czerpać zarówno do woli, jak i zrobić sobie na nie apetyt.
Namioty czekające na odwiedzających. / Fot. Edyta SowaEksponaty fascynowały i skłaniały do bliższego się im przyjrzenia. / Fot. Edyta SowaNaukę szwedzkiego prowadził Wydział Polonistyki UJ. / Fot. Edyta SowaDziedziniec CM. / Fot. Edyta SowaMożna było na miejscu zrobić, testy, pomiary, badania. / Fot. Edyta SowaObcowanie z "naturą ze słoika". / Fot. Edyta SowaByły i wypchane zwierzęta. / Fot. Edyta SowaW środku odbywały się liczne pokazy i prezentacje. / Fot. Edyta Sowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.