Facebook Google+ Twitter

Zakończył się protest kolejarzy w Białogardzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 07:24

Zakończyła się akcja protestacyjna kolejarskich związków zawodowych w Białogardzie w województwie zachodniopomorskim. Od wczesnego ranka związkowcy blokowali ruch całego węzła kolejowego.

Sekcja Krajowa NSZZ Solidarność, oraz Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP zorganizowały akcję w związku z planowaną planowanym odebraniem kolejarzom prawa do emerytur pomostowych.
Jak poinformował Polskie Radio zastępca naczelnika Sekcji Eksploatacji w Białogardzie, Zdzisław Spadło, akcja rozpoczęła się krótko przed piątą rano, a zakończyła około pół do siódmej.

Akcja związkowców była dużym utrudnieniem dla pasażerów. Białogard jest stacją węzłową transportu kolejowego w kierunku Poznania, Kołobrzegu, Gdyni oraz Szczecina.

Przed 9 kolejarskie związki zawodowe mają rozpocząć podobny protest w Krakowie.

Na blokady nie zgodził się zarząd PKP. Jego zdaniem akcja strajkowa jest niezgodna z prawem. Szacuje, że straty powstałe w wyniku kilkugodzinnych blokad przyniosą straty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Zarząd PKP zapowiedział, że organizatorzy akcji muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.