Facebook Google+ Twitter

Zakończył się protest pracowników TVP Olsztyn

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-29 21:20

Większość pracowników wróciła do pracy, a na antenę wróciły regionalne programy informacyjne. Od rana kilkudziesięciu dziennikarzy, operatorów kamer i dźwiękowców pikietowało siedzibę stacji domagając się powrotu do pracy na dotychczasowych warunkach.

Zewnętrzna firma producencka TV Media, z którą Telewizja w Olsztynie miała do poniedziałku podpisaną umowę, zatrudnia 61 osób. Nowy dyrektor olsztyńskiego oddziału TVP Robert Żłobiński nie chciał płacić 9 procent prowizji, którą pobierała TV Media, a firma ta nie chciała przyjąć nowych - mniej korzystnych dla niej warunków.

W poniedziałek dyrektor TVP Olsztyn zaproponował współpracownikom, by podpisali z telewizją umowy o dzieło na najbliższy miesiąc, albo założyli własne firmy. Większość nie zgadzała się na takie rozwiązanie i nie przyszła wczoraj do pracy. Telewizja na etatach ma tylko 4 i dwóch operatorów, którzy sami nie byli w stanie zrealizować programu - dlatego też nie ukazały się trzy wydania regionalnych informacji.

Dziś rano współpracownicy przystąpili do protestu. Po południu do Olsztyna przyjechał dyrektor biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP Wojciech Bosak, który doprowadził do porozumienia z TV Media i większość współpracowników wróciła do pracy. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Olsztyn, umowa została podpisana na pół roku. Jednak nie wszyscy współpracownicy byli zadowoleni z takich rozwiązań i pojechali do domów.

Dyrektor Wojciech Bosak wyraził zadowolenie z osiągniętego porozumienia i z tego, że informacyjne programy regionalne wracają na antenę. Nie wiadomo, kto poniesie konsekwencje tej całej sytuacji. Dyrektor Bosak powiedział, że nie było to tematem dzisiejszych rozmów, a całą sprawę przekaże prezesowi zarządu TVP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dość ciekawy układ z tą firmą TV-media jakieś 20 - 30 tys. miesięcznie za przepisywanie faktur, koszty niewielkie, właścicielem jest żona dziennilarza zatrudnionego w firmie. Klasyczny układ. Tym powinna się zająć prokuratura, a nie zarząd TVP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.