Facebook Google+ Twitter

Zakonczył się szczyt Grupy Wyszehradzkiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-13 18:46

Prezydent Lech Kaczyński wrócił do kraju ze szczytu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. Przywódcy Polski, Czech Słowacji i Węgier spotkali się tym razem w słowackim uzdrowisku Pieszczany.


Polski prezydent mówił, że polityka energetyczna jest jednym z głównych zadań Unii Europejskiej. Podkreślił, że Polska kładzie nacisk na politykę południowo-wschodnią, choć jest to trudne ze względu na sytuację w Gruzji i działania Rosji.

Lech Kaczyński jest przekonany, że w interesie krajów Europy Wschodniej leży zdywersyfikowanie swoich dostaw paliw, aż do stopnia uniezależnienia się od jednego dostawcy. Prezydent podkreślił, że nie oznacza to, iż należy zaprzestać importu gazu czy ropy z Rosji, ale jak podkreślił, niedopuszczalny jest szantaż energetyczny ze strony naszego partnera.

Odnosząc się do sytuacji w Gruzji prezydenci Czech i Słowacji mówili, że przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej różnią się co do przyczyn konfliktu. Prezydenci są jednak zgodni, że musi on być rozwiązywany drogą pokojową.

Kolejny szczyt Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się w Polsce, w Sopocie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.