Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11136 miejsce

Zakończył się trzydniowy kongres Świadków Jehowy w Rzeszowie

6 lipca 2014 roku zakończył się trzydniowy kongres Świadków Jehowy w Hali na Podpromiu w Rzeszowie. Zgromadził on blisko 5000 uczestników.

Świadkowie Jehowy na kongresie w Rzeszowie / Fot. Mirosław ZdybekPodczas programu omawiane były słowa Jezusa Chrystusa: „Stale (...) szukajcie najpierw królestwa”. Poszczególni mówcy wykazali, jak ta rada sprzed 2000 lat może okazać się przydatna w dzisiejszym świecie, by na przykład zmniejszyć stresy codziennego życia.

- Z tego spotkania korzyści odniosły zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i osoby w podeszłym wieku. Wszyscy obecni mogli wysłuchać ponad 70 przemówień, zobaczyć wiele wywiadów, pokazów, kilka krótkometrażowych filmów oraz przedstawienie kostiumowe oparte na motywach biblijnych – wyjaśnia Bartłomiej Michna z Biura Prasowego Kongresu Świadków Jehowy w Rzeszowie.

W trakcie kongresu nie zabrakło ekscytujących momentów. Należał do nich między innymi chrzest 50 nowych wyznawców. Obecni otrzymali także nowe wydawnictwa. Zostały one przygotowane z myślą o wszystkich, którzy chcą zacieśnić swoją więź z Bogiem oraz poprawić stosunki rodzinne. Wszystkie oparte są na wskazówkach pochodzących z Biblii.

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za natchnione i nieomylne Słowo Boże i opierają na nim wszystkie swoje wierzenia. Słowo Boże zawiera praktyczne rady dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego, stosunków międzyludzkich, szczęścia i wielu innych dziedzin. Ponadto wierzą, że Biblia jest jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa. Wywodzą się ze wszystkich warstw społecznych. Nie izolują się od pozostałych ludzi. Mieszkają w otoczeniu osób wyznających inną religię, spotykają się z nimi w szkole, w miejscu pracy i utrzymują z bliźnimi serdeczne stosunki. Jako chrześcijanie, naśladują przykład Jezusa i „nie są częścią świata” w tym sensie, że wyzbyli się uprzedzeń i nie wikłają się w spory dzielące dziś społeczeństwo.

Na świecie jest ponad 7 900 000 Świadków Jehowy, a w Polsce 130 000. Wydają oni dwa czasopisma. Pierwszym z nich jest Strażnica, dostępna w 214 językach w nakładzie blisko 46 000 000 egzemplarzy. Drugim czasopismem jest Przebudźcie się!, które wydawane jest w podobnym nakładzie w 99 językach. Oficjalny serwis internetowy Świadków Jehowy www.jw.org dostępny jest w ponad 300 wersjach językowych, z kolei publikacje o tematyce biblijnej można pobrać z tej strony internetowej w blisko 700 językach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Przebudźcie się!" - rzekli dosypując środka usypiającego. Czyli klasyka gatunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden statystyczny świadek musi sponsorować 6 egzemplarzy "Strażnicy". To sporo, a inne rzeczy też kosztują. Rodzi się proste pytanie: kto to wszystko utrzymuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za natchnione i nieomylne Słowo Boże i opierają na nim wszystkie swoje wierzenia.

No ale inne sekty chrześcijańskie też przecież opierają się na tym samym źródle. Kto ma zatem najprawdziwszą prawdę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.