Facebook Google+ Twitter

Zakończył się wielkopolski finał "Z podwórka na stadion"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-26 14:00

Młodzi piłkarze zmierzyli się ze sobą w wielkopolskim finale wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się 25 maja w Błażejewku.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. materiały organizatoraJak zwykle najmłodsi zawodnicy dostarczyli wielu piłkarskich emocji, a o wygraną nie było łatwo. Nic w tym dziwnego, gdyż główna nagroda w Turnieju jest wyjątkowo kusząca – w Wielkim Finale drużyny zagrają o Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Realu Madryt.

W wojewódzkich rozgrywkach największego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do lat 10 w całym kraju walczą tysiące innych dzieci – do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 26 tysięcy młodych zawodników.

Dzień wczorajszy był wypełniony sportowymi emocjami. Zmierzyło się ze sobą ponad 100 dzieci, reprezentujących 9 drużyn z całego województwa wielkopolskiego. Zespoły biorące udział w finale wojewódzkim zostały wyłonione w eliminacjach gminnych i powiatowych. W województwie wielkopolskim do Turnieju zgłosiło się ponad 1,9 tys. dzieci, a w całym kraju było ich ponad 26 tysięcy, wyłonienie najlepszych drużyn było więc trudne.

O końcowym zwycięstwie wśród drużyn chłopców zdecydował mecz pomiędzy drużynami Leszno Nowy Belęcin i SP Sieraków. Finał rozgrywany był w systemie „każdy
z każdym”. Aż do ostatniego meczu obie drużyny spisywały się jednakowo dobrze, zdobywając tę samą liczbę punktów. Drużynie SP Sieraków do zwycięstwa wystarczył remis z zespołem z Leszna. Przez znaczną część rozstrzygającego spotkania utrzymywał się wynik 1:1, jednak na dwie minuty przed końcem meczu, drużyna Leszno Nowy Belęcin zdobyła nad rywalem jednobramkową przewagę, którą zdołała utrzymać do końca spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Leszno Nowy Belęcin i to ona, wzmocniona wyłonionymi podczas finału talentami piłkarskimi z innych zespołów, będzie reprezentować chłopców z województwa wielkopolskiego w dalszych etapach rozgrywek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.