Facebook Google+ Twitter

Zakończył się XIII Festiwal Jazz na Starówce 2007

XIII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce 2007 odbywał się od 30 czerwca do 25 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Ostatniego dnia fani usłyszeli występ skandynawskiej gwiazdy Caecili Norby i Trio Larsa Danielssona

Ostatni dzień XIII Festiwalu Jazz na Starówce 2007. Na scenie Caecilie Norby (Dania) & Lars Danielsson Trio (Szwecja) / Fot. Aga ViburnoGośćmi festiwalu była elita gwiazd polskich, europejskich i amerykańskich muzyków, gwarantująca wysoki poziom artystyczny i prezentująca najnowsze projekty muzyczne. W tym roku dominowały mainstream, fusion, modern oraz world jazz, latin i ethno jazz. W tym roku festiwal zgromadził takich wykonawców jak, na przykład, David Murray Quartet ze Stanów Zjednoczonych, Michał Urbaniak, Jasper van't Hof Hotlips z Holandii, Tomasz Stańko Band, Christoph Titz Quartet z Niemiec.

XIII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz jest największym takim festiwalem w Polsce. W tym roku zgromadził ok. 45 tys. słuchaczy. Jest również jednym z najdłużej trwających festiwali. Trwał bowiem dwa miesiące - odbywał się w każdą sobotę lipca i sierpnia.

Festiwal stał się wizytówką artystyczną Polski w Europie. Co roku gromadzi wielu melomanów z kraju i z zagranicy. Odbywa się w najbardziej reprezentacyjnym miejscu stolicy, na Rynku Starego Miasta. Tradycją festiwalu jest promocja i prezentacja premierowych projektów muzycznych w wykonaniu wybitnych artystów, które stają się wydarzeniami artystycznymi i medialnymi.

XIII edycję festiwalu zakończył występ gwiazdy skandynawskiej sceny wokalnej, wielokrotnie nominowanej do GRAMMY Caecili Norby i Trio Larsa Danielssona. Artyści wspólnie stworzyli projekt "Melange Blue". Elektryzujący, mocny i czysty głos wokalistki wyraźnie dominował nad czystą formą kontrabasu i fortepianu.

Kolejny festiwal w przyszłym roku.
Więcej o festiwalu czytaj na stronie http://www.jazznastarowce.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.