Facebook Google+ Twitter

Zakończyła prace Polsko - Azerbejdżańska Komisja Gospodarcza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-13 18:19

Zakończyła prace III Polsko - Azerbejdżańska Komisja Międzyrządowa do spraw Współpracy Gospodarczej. Najważniejszym tematem rozmów była energetyka.

Jak podkreślił premier Waldemar Pawlak - na wzrost wymiany handlowej z Azerbejdżanem wpłynął handel zasobami energetycznymi. Jak zaznaczył - po rozpoczęciu współpracy Orlenu z azerskimi partnerami obroty handlowe między krajami wzrosły ponad 3,5 raza. Premier Pawlak dodał, że w Azerbejdżanie panuje bardzo stabilna polityczna i gospodarcza sytuacja, co jest ważne dla podejmowania w tym kraju inwestycji.

Minister przemysłu i energetyki Azerbejdżanu Natig Alijew potwierdził gotowość uczestnictwa w projekcie Odessa - Brody. Jak podkreślił - ropociąg jest rozpatrywany przez Azerbejdżan, jako jeden z priorytetów w dziedzinie transportu i dywersyfikacji. Minister potwierdził chęć przesyłu ropy do Płocka i Gdańska. Alijew zapowiedział, że jeżeli strona ukraińska zdecyduje uruchomić ropociąg w kierunku przeciwnym, to Azerbejdżan gotów jest przesłać pół miliona ton ropy ropociągiem.

Efektem pracy komisji będzie podpisanie porozumienia między polskim Lotosem i azerebejdżańską państwową kampanią SOCAR. - Mamy nadzieję na podpisanie umowy w trakcie wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Azerbejdżanie 2-3 lipca tego roku. - zapowiedział Alijew.

W trakcie prac komisji omawiano też perspektywy współpracy pomiędzy dwoma krajami w dziedzinie pzetwórstwa żywności, współpracy przemysłowej i transportu lądowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.