Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się 28. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę

Szli dziewięć ciężkich dni. Trasa ich nie oszczędzała - kurz, na przemian gorący, mokry i śliski asfalt, upalne słońce, deszcz, zimno. Sceneria się zmieniała - raz pola, łąki innym razem duże miasta. Mimo wszystko pielgrzymi dali radę.

28 PPP / Fot. Administrator serwisu 28 PPPWczoraj szli 31 km i dotarli do Wierzchowiska. Nawet w ostatnim dniu pogoda ich nie rozpieszczała. Przez cały ranek i w trakcie odprawianej jak co dzień mszy padał deszcz.
Przedostatniego, ósmego dnia, uczestnicy pielgrzymki modlili się w intencji zmarłych pielgrzymów, którzy w ubiegłych latach wędrowali do Tronu Jasnogórskiej Pani. Tematem dnia było życie wieczne, a patronem dnia był św. Maksymilian Kolbe. Homilie wygłosił ks. Roman Bagiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Płockiej. Zaznaczał, że nasza wiara jest wiarą nadziei, a nie smutku. Nadzieja na życie wieczne.

I tak zakończyły się rozważania pielgrzymów. Życie wieczne - było ostatnim tematem, który przypominał również o szczęściu jakie czeka ich już drugiego dnia.
Wejście na Jasną Górę / Fot. Administrator serwisu 28 PPP
Dziś wstali jak zwykle o 5.15., ale te "dziś" nie zakończyło się tak, jak ostatnimi czasy, czyli trudem, zmęczeniem i wyczekiwaniem kolejnych dni. Przebyli 10 km i w swoich odświętnych ubraniach, które mogli w końcu na siebie założyć. Dotarli o godz. 7.00 na Jasna Górę. Częstochowa już ich przywitała. Koniec trudu. Teraz nikt z nich już nie myśli o tym, jakie przeszkody losowe spotkały ich w drodze i jaki krzyż niósł każdy z nich. W końcu mogą się pokłonić przed Matką Boską Częstochowską, podziękować za wytrwanie, powierzyć się w jej opiekę i wracać szczęśliwie do domu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla wszystkich! Pomarańczowi rulez ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.