Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się 2. edycja Festiwalu Teatru Nie-Złego

Za nami ostatni już weekend 2. edycji Festiwalu Teatru Nie-Złego. Tym razem w Legnicy gościł Teatr Provisorium oraz Teatr Kompania.

Za nami ostatni już weekend 2. edycji Festiwalu Teatru Nie-Złego. Tym razem w Legnicy gościł Teatr Provisorium oraz Teatr Kompania.

Tradycyjnie po spektaklu odbyło się spotkanie z reżyserami, które było znakomitą okazją, aby zapytać o kulisy powstania spektakli. Te luźne, kuluarowe rozmowy dają nie tylko możliwość poznania twórców, ale również są niezwykle pomocne przy interpretacji spektakli.

Obaj autorzy są zwolennikami minimalizmu w przekazie. Scenografia jest nieskomplikowana i uproszczona do minimum, ale dzięki temu nie rozprasza i uwypukla świetny warsztat aktorski. Dialogi są przemyślane i każde słowo wnosi wartość do całości przekazu. Nie ma mowy o przegadaniu czy przekoloryzowaniu.

Spektakl zakończył teatralną ucztę jaką zafundował miłośnikom teatru Festiwal Teatru Nie – Złego. Zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami. A spektakl zapewne zapadnie w pamięci wielu widzom. Powiedzieć można, że aktorzy nie zagrali Różewicza, tylko starali się uchwycić jego w całej dosadności i prostocie przekazu.
Rozmawiając z widzami po spektaklach przekonałyśmy się jak wartościowy jest w ich ocenie Festiwal Teatru Nie-Złego. Daje bowiem możliwość konfrontacji tego co oferuje nam nasz rodzimy teatr z tym, co można oglądać w innych częściach Polski. Zarówno zaproszone teatry, jaki repertuar są znakomicie wyselekcjonowane. Widzowie mogli poznać różnorodność form i przekazów. Docenili to nie tylko Legniczan, ale także przybyli
m.in. z Lubina czy Świdnicy goście.

Recenzja spektaklu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.