Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się 5-letnia wojna pod Gubałówką

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2009-10-30 21:44

Po latach przepychanek, kłótni, swarów i spraw w sądzie wreszcie udało się ostatecznie załatwić sprawę kilku straganów stojących w przejściu pod dolną stację kolejki na Gubałówkę. Właściciele straganów dobrowolnie zdecydowali się opuścić zajmowane miejsca.

Stało się to dosłownie w ostatniej chwili, bo władze miasta planowały w czwartek usunięcie nielegalnych, ich zdaniem, straganów siłą, z pomocą policji i straży miejskiej. Po zniknięciu straganów rozpoczął się remont drogi pod Gubałówkę. Stary, zniszczony asfalt zastąpi estetyczna kostka brukowa.

Sprawa straganów pod Gubałówką zaczęła się jeszcze w 2004 roku, kiedy ówczesne władze Zakopanego podpisały z handlującymi umowy zezwalające im na zajęcie terenu, który znajdował się w pasie drogowym. W dokumencie znalazł się jednak pechowy zapis, że stragany mogą stać aż do czasu ukończenia budowanego w pobliżu prywatnego placu targowego. Ponieważ inwestycja przebiegała ślamazarnie, górale w sądach bronili swojego miejsca, tłumacząc, że zajmują je legalnie. Jedynym zwycięstwem władz miasta było na początku tego roku rozebranie jednego ze straganów.

Więcej: http://polskatimes.pl/gazetakrakowska/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.