Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się konferencja nt. dziennikarstwa we Francji

We Francji od 29 do 30 września br. miała miejsce II Narodowa Konferencja Zawodów Związanych z Dziennikarstwem. Konferencję otworzył Minister Kultury i Komunikacji Francji Frederic Mitterand.

Organizatorem konferencji jest 13 szkół dziennikarstwa, które zostały uznane przez wszystkie stowarzyszenia dziennikarstwa we Francji. Paryska konferencja zgromadziła przedstawicieli wielu zawodów związanych zawodowo z prasą.

Pomysł takiej platformy wymiany poglądów zasugerował prezydent Francji Nocolas Sarkozy w 2008 roku. Prace nad realizowaniem tej idei rozpoczęto w 2009 r.
Pierwsza tego typu konferencja miała miejsce końcem września 2010 roku. Druga o większym już prestiżu, otwarta przez Ministra Kultury i Komunikacji,a Frederic Mitterand, odbyła się między 29-30 września 2011 roku.

Jak podano w komunikacie prasowym Ministerstwa Kultury i Sztuki, uczestnicy pracowali w dwóch grupach. Jedna z grup pracowała nad problematyką "paszportu zawodowego", czyli w jaki sposób zalegalizować wejście do zawodu dziennikarskiego osób bez przygotowania zawodowego. Druga grupa pracowała nad ustaleniem jaką wiedzę i jakich umiejętności powinny nauczać wspólnie wszystkie szkoły dziennikarskie, swego rodzaju „minimum” niezbędne dla nauczania zawodu dziennikarza.

Prace nad tymi dwoma problematykami zostaną kontynuowane w ciągu roku a ich rezultaty poznamy na III Konferencji w 2012 r.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.