Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się pielgrzymka papieża do Chorwacji

50 tys. młodych. 400 tys. wiernych na głównej uroczystości. Chorwacja entuzjastycznie przyjęła następcę św. Piotra.

Dwa dni trwała pielgrzymka papieska. Dostojny gość z Watykanu zakończył dziś wieczorem wizytę w Zagrzebiu. Już na jej wstępie zachęcał wahających się Chorwatów do wniesienia swojej tożsamości w struktury Unii Europejskiej. Wyraził też zrozumienie dla sceptycyzmu społeczeństwa chorwackiego, które jedynie w 30 proc. popiera akcesję. - Można zrozumieć uczucie strachu z powodu bardzo silnego centralistycznego biurokratyzmu i abstrakcyjnej kultury racjonalistycznej - stwierdził Benedykt XVI.

W centrum rozważań papieskich była troska o kondycję rodziny: - Miłość dzisiaj sprowadza się do uczuciowych emocji i do zaspokojenia instynktownych odruchów, bez zobowiązania do budowy trwałych związków wzajemnej przynależności i bez otwarcia się na życie. - Jesteśmy powołani do przeciwstawiania się takiej mentalności! - apelował papież.

- Absolutyzuje się wolność bez zaangażowania na rzecz prawdy i propaguje się jako ideał dobrobyt indywidualny za pośrednictwem spożycia dóbr materialnych i przelotnych doświadczeń, lekceważąc jakość relacji z osobami i najgłębsze wartości ludzkie - krytykował Następca św. Piotra tendencję sekularystyczną w społeczeństwie chorwackim.

Telewizja chorwacka podkreśla, że papieża przyjęto nader serdecznie a jego nauczanie wysłuchano w głębokiej zadumie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

czesio
  • czesio
  • 01.08.2011 22:20

ble, ble, ble..... takie tam apele papieża. Wiadomo, że jak każdy polityk, szuka interesu swojego kraju - Watykanu. A przede wszystkim chodzi o kasę a nie o wartości duchowe. Przecież oni nauki Bibli olewają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Miłość dzisiaj sprowadza się do uczuciowych emocji i do zaspokojenia instynktownych odruchów, bez zobowiązania do budowy trwałych związków wzajemnej przynależności" - biorąc pod uwagę to, że aktualny papież najwięcej czasu spędza w Watykanie, to tam u nich musi być naprawdę okropne towarzystwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.