Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się próbna matura z matematyki Sprawdź odpowiedzi!

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2009-11-03 14:38

Uczniowie ostatnich klas liceów i techników dziś o godz. 9 dowiedzieli się, co dla twórców matury z matematyki oznacza poziom podstawowy. Po 18 latach królowa nauk wraca do grona obowiązkowych przedmiotów maturalnych.

Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie wynika, że nad arkuszem z poziomu podstawowego pochyliło się ponad 48 tys. uczniów 900 szkół z całego województwa śląskiego.

Dyrektorzy szkół musieli pamiętać o dodatkowej formalności. Drzwi każdej sali, gdzie odbywał się egzamin, musiały być oznaczone kartką z symbolem Unii Europejskiej, ponieważ próbna matura finansowana jest z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego. W związku z tym uczeń, który chciał podejść do próby, musiał podpisać oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Sprawdzian trwał 170 minut.

Zdecydowana większość szkół deklaruje, że ocen wstawianych do dziennika za próbną maturę nie będzie. Część uczniów deklarowała, iż w związku z tym spróbują obniżyć poziom prawdziwej matury, kiepsko pisząc pilotażową. Właściwy egzamin z matematyki odbędzie się 5 maja.

Pytania
Rozwiązanie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.