Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się przebudowa Teatru Powszechnego w Warszawie

Remont generalny budynku Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera rozpoczął się w 2009 r. i miał potrwać do 2010 r. Zakończył się zgodnie z planem. Jego koszty sięgnęły 28 mln zł, z czego 5 mln pochodziło z funduszy Unii Europejskiej, a reszta z budżetu m. st. Warszawy.

Wizualizacja Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera wg. projektu z 2009r. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:STAN_PROJEKTOWANY.jpg Powierzchnia teatru po remoncie zwiększyła się o 700 m kw., dzięki czemu w tej chwili jest on w stanie pomieścić na trzech niezależnych salach w sumie ok. 600 widzów jednego wieczoru. -„Sale ze względu na wielkość widowni nazwane zostały 300, 200 i 100, a realizowany na nich program jest zróżnicowany” - wypowiada się dla Polskiego Radia dyrektor Teatru Powszechnego Jan Buchwald.

Dotychczasowa Scena 45 po remoncie pomieści 100 osób i będą na niej realizowane spektakle wymagające najmniejszych nakładów finansowych. Największym zmianom uległa scena „Mała”, obecnie nazywana Sceną 200. Prócz tego, że jej gabaryty się powiększyły, została ona lepiej wyposażona i oświetlona. Ponadto zaprojektowana według nowoczesnych technik, daje możliwość zmiany położenia widowni. Duża Scena natomiast zmieniła swą nazwę na scenę 300.

Świeżo wyremontowany teatr, spektakle prosto spod igły. Jakie atrakcje czekają widzów w nowym sezonie? Przede wszystkim oddanie nowo wyremontowanego Teatru Powszechnego 24 września br. wzbogaci premiera spektaklu „Kamień i popioły” w reż. Artura Urbańskiego oraz otwarcie wystawy „Od kina Bomba do Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera 1920-2010”, której tematem będą dzieje teatralnego budynku.

W październiku na deskach teatru odbędą się premiery spektakli: „Salamandra” w reż. Adama Gruzińskiego (15.10.10r.) oraz „Zły” w reż. Jana Buchwalda (22.10.10r.). Kolejne: "Komediant" (reż. Waldemar Śmiegasiewicz) i "CasaBlanca generation" (reż. Michał Siegoczyński) zaplanowane są na styczeń 2011r.

Źródło: polskieradio.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.