Facebook Google+ Twitter

Zakończyła się wizyta Ławrowa w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 11:04

"Wizyta za linię frontu" - takim tytułem opatrzyła jedna z rosyjskich gazet artykuł poświęcony wizycie w Warszawie Siergieja Ławrowa. Minister spraw zagranicznych Rosji przyjeżdża wieczorem z dwudniową wizytą do Polski.

Dziennik "Wremia Nowostiej" pisze, że rozmowa Ławrowa z szefem polskiej dyplomacji i premierem powinna dotyczyć stosunków polsko-rosyjskich, sprawy budowy w naszym kraju elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej, nowego porozumienia o partnerstwie między Rosją i Unią Europejską oraz sytuacji na Kaukazie.
Według informacji rosyjskiej gazety premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chcą zaproponować rosyjskim specjalistom możliwość inspekcji przyszłej bazy rakiet przechwytujących na północy Polski w zamian za polskie inspekcje rosyjskich baz w Obwodzie Kaliningradzkim.

Gazeta "Wremia Nowostiej" pisze, że „w Warszawie zwrócono uwagę, iż Polska będzie pierwszym krajem członkowskim Unii Europejskiej do którego jedzie szef rosyjskiej dyplomacji od czasu rozpoczęcia konfliktu na Kaukazie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.