Facebook Google+ Twitter

Zakończyliśmy kolejną edycję warsztatów dla dziennikarzy obywatelskich

Instytut Dziennikarstwa Polskapresse wraz z redakcją Wiadomości24.pl zorganizował warsztaty dla dziennikarzy obywatelskich. Trwały od wczoraj, uczestniczyła w nich trzynastka młodych ludzi. Od rana do wieczora rozmawialiśmy o tym, co może pomóc im w dalszej działalności.

 / Fot. materiały własneNa warsztaty przyjechali m.in. Seweryn Lipoński z Poznania, Anna Kusak z Wrocławia, Łukasz Maria Cygan z Krakowa, Piotr Panfil z Kutna... jednym słowem pojawili się dziennikarze z obszaru niemal całej Polski.

Zajęcia prowadzili Marek Chyliński, szef Instytut Dziennikarstwa Polskapresse, Andrzej Piechocki, Paweł Nowacki i Tomasz Kowalski. O czym mówiliśmy? O mikroświecie redakcji, organizacji pracy w redakcji prasowej i internetowej, dziennikarskim researchu i weryfikacji materiału.

 / Fot. materiały własneWczoraj młodzi adepci dziennikarstwa wyjechali do hotelu dopiero przed godz. 20, dziś zaczęli zajęcia już o 9 rano. Poznają tajniki autoryzacji, prawa autorskiego, żywo dyskutują o tym, jak słuchać rozmówcy, gdzie szukać źródeł informacji, jak pisać. Rozmawiamy o prawach i obowiązkach dziennikarza, pułapkach, jakie na niego czyhają, warsztacie językowym, specyfice dziennikarstwa internetowego... Tematów było huk! Niebawem, mamy nadzieję, uczestnicy warsztatów będą mogli się sami o nich wypowiedzieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Prawie udało mi się trafić na uczestników warsztatów, ale przybyłem do redakcji o dwa dni za wcześnie :) Tak przy okazji pozdrawiam wszystkich redaktorów, choć widzieliśmy się tylko przez chwilę. Pozdrowienia dla Tomka (autora artykułu), którego jako jedynego nie miałem zaszczytu poznać osobiście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za pytania, prosze autora o wybaczenie :) Zacytowałem kolege który przeczytał informacje o zakończonej edycji warsztatów i..... zaczął pytać ;)
Warsztaty, świetny pomysł , i chociaż miałbym szane zerowe na uczestnictwo , zawsze wiernie kibicuje takim pomysłom. Czytam z zaciekawieniem pojawiające sie teksty uczestników o zakończonych warsztatach żeby sobei wyobrazić jak było :D Sądze że sporo osób chętnie wzieło by udzial w warsztatach organizowanych oczywiście dla wiekszego grona i w dodatku płatnych. Swietna inicjatywa. Brawo dla organizatorów !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie sie odbyły warsztaty ? Gdzie się mieści instytut dziennikarstwa ? O jakim hotelu jest mowa w newse ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anno szukałem właśnie tutaj takiej osoby. Widzę, że byłaś i na praktykach i na warsztatach. Czy mogłabyś porównać te dwie jednostki szkoleniowe? Tzn czy na warsztatach nauczyłaś się czegoś więcej niż na praktykach? Wiele z tematów jakie się pojawiły w waszych tekstach na temat praktyk ja przerabiałem na praktykach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodnie z powyższymi wypowiedziami uczestników powiem, że było super. Fajnie było Was wszystkich poznać i dowiedzieć się różnych rzeczy. Mam nadzieję, że takich okazji do spotkania, porozmawiania czy szkolenia się będzie więcej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

również dziękuje! za przekazaną wiedzę i doborowe towarzystwo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

niom :)
szczęściarze z nas ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, widzę, że nastąpiła mała zmiana i warsztaty prowadził jeden z moich ulubionych wykładowców, red. Andrzej Piechocki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak trzymać!!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dodam, że nawet więcej niż super :) świetna ekipa :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.