Facebook Google+ Twitter

Zakończyło się Forum Szpitali Klinicznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-24 20:39

Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali, że przekształcaniu szpitali klinicznych w spółki prawa handlowego powinna towarzyszyć zmiana w finansowaniu tego typu placówek.

Dyrektorzy szpitali są otwarci na zmiany. Mają jednak wątpliwości, jak będzie rozwiązany problem edukacji realizowanej przez kliniki i jaka będzie przyszłość nierentownych oddziałów, które są niezbędne do nauki przyszłych lekarzy.

Podczas poznańskiego forum, dyrektorzy zwrócili uwagę, że w przyjętej przez Sejm ustawie nie ma szczególnych rozwiązań dla szpitali klinicznych. Dyrektor Kliniki Ginekologiczno-Położniczej w Poznaniu prof. Tomasz Opala podkreśla, że dyrektorzy tych placówek chcieliby poznać odpowiedzi na pytania, nim zmiany wejdą w życie.

Wśród zalet planowanych zmian, dyrektorzy wymieniali założenie, że spółka rozpoczynałaby działalność bez starych długów szpitala. Każda spółka mogłaby prowadzić kilka zakładów opieki zdrowotnej. Za wady uznano możliwość upadłości spółki i odpowiedzialność zarządu za podejmowane decyzje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.