Facebook Google+ Twitter

Zakończyło się głosowanie na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-28 19:53

Wybory parlamentarne na Białorusi przebiegły bez incydentów. Według informacji przedstawicieli Centralnej Komisji Wyborczej, nie odnotowano żadnych zakłóceń w pracach obwodowych komisji wyborczych.

Frekwencja wyborcza znacznie przekroczyła 50 procent, co oznacza, że wybory są ważne. Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Lidia Jermoszyna nie wyklucza, że w niektórych regionach odbędzie się druga tura wyborów.

W lokalach wyborczych trwa obecnie liczenie głosów. Natomiast na Placu Październikowym przed siedzibą centrum informacyjnego Centralnej Komisji Wyborczej gromadzą się ludzie. Opozycja zamierza tam zorganizować wiec protestacyjny. Opozycjoniści będą się domagali uznania wyników głosowania za sfałszowane i rozpisania nowych wyborów.

Mieszkańcy Mińska niechętnie wypowiadają się na temat zakończonych wyborów. - Wybory odbyły się normalnie, jedni głosowali wcześniej, inni dzisiaj. Wszyscy są zajęci swoimi sprawami. Ja nie zdążyłam pójść na głosowanie i na pewno już nie pójdę - mówili mieszkańcy stolicy na kwadrans przed zamknięciem lokali wyborczych.

Zdaniem białoruskich władz, wybory spełniają wszystkie normy, aby uznać je za demokratyczne i uczciwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.