Facebook Google+ Twitter

Zakończyło się piłkarskie święto pod Wawelem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-07-28 14:20

W Krakowie dobiegł końca Wielki Finał VIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Piłkarskie święto pod Wawelem trwało trzy dni (29-31 sierpnia) i zakończyło się wyłonieniem zwycięskich drużyn – dziewczynek z woj. śląskiego i chłopców z woj. zachodniopomorskiego. To właśnie oni zdobyli Puchar Tymbarku i w nagrodę wyjadą na Wembley, gdzie obejrzą mecz Anglia – Kazachstan oraz wezmą udział w spotkaniu towarzyskim ze swoimi rówieśnikami z Anglii.

Za nami mecze półfinałowe w turnieju "Z podwórka na stadion". / Fot. materiały prasoweWielkie święto piłki dziecięcej w Krakowie, rozpoczęło się piątkowym przemarszem barwnego korowodu ulicami Krakowa, przez Rynek Główny na plac Szczepański. Tam nastąpiło uroczyste otwarcie Turnieju i losowanie grup finałowych. Oficjalnego otwarcia Wielkiego Finału dokonał Ryszard Niemiec – prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Małych piłkarzy powitali m.in.: Elżbieta Lęcznarowicz - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Barbara Janik – Dyrektor Biura ds. Euro 2012, Tomasz Zabielski – Koordynator Turnieju, Dariusz Czech – Prezes firmy Tymbark, a także gwiazdy, które przybyły do Krakowa specjalnie na Wielki Finał: Tomasz Zubilewicz i Elżbieta Jędrzejewska. Dzieci przywitał również patron honorowy Turnieju – Leo Beenhakker, który nie mógł pojawić się osobiście, a którego dzieci mogły usłyszeć i zobaczyć za pośrednictwem telebimu. Trener Reprezentacji Polski życzył dzieciom powodzenia i sukcesów w rozgrywkach.


Po rozlosowaniu grup finałowych, rozpoczął się koncert Mezo, który wspólnie z małymi piłkarzami, odśpiewał turniejowy hymn: „Z podwórka na stadion”.

Piłkarskie święto pod Wawelem

Wszystkie piłkarskie rozgrywki Wielkiego Finału VIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” odbywały się na stadionie mistrza Polski – drużyny Wisły Kraków. 16 najlepszych drużyn z całej Polski stworzyło piękne piłkarskie widowisko, najlepszymi z najlepszych okazały się: drużyna dziewczynek z woj. śląskiego i chłopców z woj. zachodniopomorskiego. Zwycięzcy zdobyli Puchar Tymbarku oraz nagrodę główną – wyjazd na legendarny stadion Wembley w Londynie. „Rozgrywki w Krakowie dostarczyły nam nie lada emocji”, - przyznaje Bogusław Maciejewski, trener zwycięskiej drużyny dziewczynek. „Naszą radość po zwycięstwie wszyscy widzieli. Płakaliśmy ze szczęścia. Wygrana jednak nie przyszła łatwo. Moje zawodniczki musiały zmierzyć się ze swoimi przeciwniczkami w serii rzutów karnych. Poradziły sobie rewelacyjnie! Nasza ciężka praca opłaciła się,
od lutego trenowaliśmy aż trzy razy w tygodniu. No i jedziemy na Wembley!
Trener zwycięskiej drużyny chłopców, Marcin Łozowski dodaje: „Chłopcy to zwycięstwo okupili ciężką pracą, ale jak widać, warto było. Myślę, że zasłużenie zwyciężyli – wygrali wszystkie mecze w Krakowie, a członkowie Sztabu Szkoleniowego Turniej i asystenci Leo Beenhakkera: Radosław Mroczkowski i Andrzej Zamilski –również zwrócili uwagę na ich talent. Trzeba tu podkreślić perfekcyjną organizację tegorocznych rozgrywek, za co dziękuję organizatorom i firmie Tymbark.”

W trakcie rozgrywek finałowych wyłoniono królową
i króla strzelców – zostali nimi: Katarzyna Pietras z woj. zachodniopomorskiego oraz Maciej Gędaj z woj. mazowieckiego. Najlepszą bramkarką okazała się Paulina Skakun z woj. lubelskiego, a bramkarzem – Kacper Gajdemski z woj. zachodniopomorskiego, którzy otrzymali rękawice bramkarskie przekazane przez Łukasza Fabiańskiego, reprezentanta Polski i zawodnika Arsenalu Londyn. Za najlepszą zawodniczkę rozgrywek uznano Julię Wycisk reprezentującą woj. śląskie. Wśród chłopców laur ten przypadł Miłoszowi Szczepańskiemu z woj. małopolskiego. Doceniona została również wspaniała, sportowa postawa małych zawodników. Drużyna dziewczynek z woj. wielkopolskiego oraz chłopców z woj. mazowieckiego, otrzymały puchar Fair Play ufundowane przez Barbarę Janik -
Dyrektor Biura ds. Euro 2012 .

Gwiazdy po raz kolejny kibicowały dzieciom


Wśród gości specjalnych Finału, nie zabrakło polskich gwiazd – dzieciom
w rozgrywkach entuzjastycznie kibicowali Elżbieta Jędrzejewska i Tomasz Zubilewicz, którzy bardzo chętnie rozdawali autografy. Tomasz Zubilewicz, znany prezenter pogody, który jest wielkim i stałym kibicem Turnieju stwierdził: „Jak zwykle Wielkiemu Finałowi towarzyszyły ogromne emocje i wydarzyło się wiele niespodzianek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również dane mi będzie przeżywać te emocje jeszcze raz”.

Podczas rozgrywek turniejowych na stadionie Wisły, nie mogło zabraknąć wielu piłkarskich znakomitości. Młodym zawodnikom kibicowali m.in. Maciej Skorża – trener Wisły Kraków, Arkadiusz Głowacki – stoper mistrza Polski, Andrzej Zamilski i Radosław Mroczkowski – asystenci Leo Beenhakkera.


Do zobaczenia za rok!

Wielki Finał zakończył bardzo intensywny okres rozgrywek Turniejowych, trwających od kwietnia. W zmaganiach na boiskach całej Polski, zmierzyło się ponad 23 000 małych zawodników.

PZPN – organizator Turnieju oraz firma Tymbark – sponsor Turnieju, bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wielkiego przedsięwzięcia.: „Po raz kolejny Wielki Finał okazał się być wielkim piłkarskim wydarzeniem, który dostarczył nam dużo pięknych emocji. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji marzeń małych piłkarzy. Dzieciom gratuluję odwagi, wielkiego ducha walki oraz siły i okazanej w tym Turnieju radości ze sportu” – powiedział Dariusz Czech – Prezes firmy Tymbark.

Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” przeznaczony jest dla dziewcząt
i chłopców do lat 10. Przez ponad 4 miesiące tegorocznych rozgrywek, wzięło w nich udział łącznie 23 000 dziewczynek i chłopców z całej Polski.


Wiadomości24.pl są patronem medialnym turnieju.

Zobacz wyniki konkursu na okrzyk kibica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.