Facebook Google+ Twitter

Zakończyło się Światowe Forum Wody w Stambule

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-22 20:08

Apelem o skoordynowane, międzynarodowe działania zakończyło się siedmiodniowe Światowe Forum Wody odbywające się w Stambule. Konferencja z udziałem 25 tysięcy ekspertów odbywała się po raz piąty.

Ostatni dzień Forum zbiegł się z obchodzonym dziś przez ONZ Światowym Dniem Wody.

Przedstawiciele kilkudziesięciu krajów zgodzili się, że ludziom na całym świecie, głównie w krajach rozwijających się, należy zapewnić dobre warunki sanitarne i dostęp do wody pitnej.

Może być to jednak trudne ze względu na gwałtowny wzrost liczby ludności, migrację do miast czy zmiany klimatyczne - sugerowali eksperci. Zdaniem krytyków obietnice złożone na Forum są niewiele warte; przyjmowane tego typu deklaracje nie są bowiem wiążące dla żadnego kraju. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju zwraca tymczasem uwagę, że obecnie trzy i pół miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich warunków sanitarnych lub czystej wody - za 20 lat liczba ta może wzrosnąć do czterech miliardów.

Zdaniem obserwatorów koniec XX wieku był na świecie okresem walki o źródła energii; w wieku XXI może wybuchnąć wiele konfliktów związanych z brakiem wody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.