Facebook Google+ Twitter

Zakończyły się Dni Wolsztyna

Przez trzy pierwsze dni maja w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) trwały Dni Wolsztyna. Imprezę rozpoczął 1 maja występ ukraińskiego zespołu „Kwiatek na kamieniu” oraz prezentacja wolsztyńskich szkół.

Przy muszli odbył się występ Studia Endorfina, które zaprezentowało taniec w stylu hip-hop, odbyły się też koncerty „Strefy 68” oraz „32KWK”. Dla wolsztynian wystąpił także zespół „SAMURAJ” oraz gwiazda piątkowego wieczoru „Shellerini i słoń".

Shellerini & Słoń / Fot. Igor Lehmann

Tego samego dnia o godz. 11.30 na rynku miejskim odbyła się zbiórka motocyklistów, by otworzyć oficjalnie sezon. Parada motocykli ruszyła ulicami miasta, a zakończyła się na placu parkingowym przy kościele św. Józefa. Tam odbyła się też msza polowa dla cyklistów, którzy potem udali się na plac targowy na koncert rockowy i bluesowy.

Tego dnia w wolsztyńskiej parowozowni nie zabrakło atrakcji. Odbyły się wybory Miss Świata Parowozów. Nie zabrakło ładnych pań na scenie, a najładniejszą wybrała gwiazda seriali telewizyjnych, aktor Marek Włodarczyk. Finalistka otworzyła przedstawienie pod tytułem „Światło, para i dźwięk”
Światło para i dźwięk / Fot. Rafał Pikuła

Drugi maja rozpoczął zlot starych samochodów. Atrakcją dnia, które przyciąga wielu gości była jednak parada parowozów.Parada parowozów / Fot. Igor LehmannPo tych wydarzeniach w parku miejskim o godzinie 16.00 zaczął się koncert zespołu rockowego „Białe Kruki”. Następnie zagrał zespół country z Niemiec, wystąpili laureaci konkursu "Mikrofon dla każdego", grała Powiatowa Orkiestra Dęta, tańczyli goście z Holandii. Wieczorem wystąpiła gwiazda dnia „Kabaret LIMO”.

Występ Mini Forte / Fot. Igor Lehmann3 maj rozpoczęli motocykliści na zlocie o godzinie 9.00. Po godzinie 11 na plaży w parku odbył się turniej piłki ręcznej plażowej, w którym wystąpiło 12 drużyn po 6 męskich i po 6 damskich. O godzinie 17 odbył się koncert uczniów państwowej szkoły muzycznej I stopnia w Wolsztynie oraz prezentacje artystyczne utworzone przez podopiecznych Domu Kultury. W loterii rozlosowani nagrodę główną Fiata 600 oraz skuter i cztery rowery. Na zakończenie wystąpiła Kasia Kowalska.

Wystawa zabytkowych motocykli / Fot. Igor LehmannPlażowa piłka ręczna / Fot. Igor Lehmann

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.