Facebook Google+ Twitter

Zakończyły się targi lotnicze ILA Berlin Air Show 2012

W minioną niedzielę w Berlinie zakończył się salon lotniczy ILA Berlin Air Show 2012. Na tegorocznej imprezie zaprezentowało się ponad 1200 wystawców z 46 krajów, w tym 60 z Polski.

 / Fot. Alex Pereslavtsev, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Transaero_777_landing_at_Sharm-el-Sheikh_Pereslavtsev.jpgTargi ILA uważane są za najstarszą tego typu imprezę na świecie. Tegoroczna odsłona podzielona była na dwie części. Od 11 do 13 września, impreza przeznaczona była wyłącznie dla gości z branży i dziennikarzy. W dniach 14-16 września na targi mogli przybyć zwiedzający zainteresowani lotnictwem. Partnerem imprezy była Polska.

Salon lotniczy otwarty został przez niemiecką kanclerz Angelę Merkel i polskiego ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Na imprezie zaprezentowało się ponad 1200 wystawców z 46 krajów, w tym 60 z Polski. Wśród 270 maszyn można było zobaczyć m.in. samoloty pasażerskie Airbus A380 i Boeing 747-8, wojskowe transportowce C-17, C-160 Transal i C-27J Spartan i wiele innych.

Zobacz także: Niemcy. Rusza salon lotniczy ILA Berlin Air Show 2012

Jak podaje portal samoloty.pl, warszawski Instytut Lotnictwa zaprezentował model bezzałogowego śmigłowca ILX 27, a Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych - symulator lotu F-16, Centrum. W powietrzu zaprezentowały się polskie grupy akrobatyczne - "Biało-Czerwone Iskry" i "Żelazny".

Targi lotnicze ILA odbywają się co dwa lata. W tym roku impreza odbyła się po raz 101.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.