Facebook Google+ Twitter

Zakończyły się warsztaty "Pełny Dotyk Kobiety"

Między 22 a 25 sierpnia odbyły się warsztaty dla kobiet słabowidzących pod nazwą "Pełny Dotyk Kobiety" zorganizowane przez Fundację Równi wśród Równych

Pełny Dotyk Kobiety / Fot. materiały MENU GROUPProjekt PEŁNY DOTYK KOBIETY zaadresowany do kobiet niewidomych lub słabo widzących, realizowany był w od 22 do 25 sierpnia 2012 w Mazowieckim Siole Julianówka. W warsztatach wzięło udział 12 kobiet w różnym wieku (26 lat - 60+) w tym 3 Panie niewidome, pozostałe z różnym stopniem niedowidzenia, Mimo znacznej różnicy wieku Panie szybko nawiązały porozumienie i bliskie relacje, Pomogły w tym świetnie prowadzone warsztaty, dzięki którym taka integracja była możliwa.

Pełny Dotyk Kobiety / Fot. materiały MENU GROUPSpotkanie z psychologiem dostarczyło wiedzy na temat jak mimo niepełnosprawności zaakceptować siebie, jak odnaleźć swoje mocne strony, jak brać udział w życiu społeczności i jeszcze pomagać innym, Wykład na temat emocji i porozumienia bez przemocy uświadomił, że komunikacja interpersonalna jest sztuką, której można się nauczyć, a mówienie o własnych emocjach i potrzebach jest drogą do wzajemnego zrozumienia się.

Pełny Dotyk Kobiety / Fot. materiały MENU GROUPBardzo podobały się zajęcia fitness z ambasadorką projektu Joanna Brzezińską. Panie dowiedziały się jak ćwiczyć, żeby usprawnić ciało i poprawić nastawienie do własnej aktywności. Były zachwycone sposobem instruktażu, bardzo plastycznego, przemawiającego do wyobraźni uczestniczek. Były wdzięczne za indywidualną pracę z każdą z nich. Bardzo cieszyły się z zajęć ruchowych, od których zazwyczaj były „chronione” poprzez zwolnienia
z ćwiczeń na lekcjach wf, ciągłe zakazy i nakazy dotyczące biegania, skakania itp.

Pełny Dotyk Kobiety / Fot. materiały MENU GROUPInformacje na temat prawidłowej diety, dzięki której można zrzucić zbędne kilogramy i poprawić zdrowie, uwolnić się od dolegliwości chorobowych - również wzbudziły zainteresowanie i prośbę o powtórzenie warsztatów w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.