Facebook Google+ Twitter

Zakonnik ukarany za wywiad z ks. Isakowiczem Zaleskim

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-20 11:06

Krakowski jezuita o. Andrzej Miszk zostanie przeniesiony do innej placówki.

 

To kara prowincjała zakonu za wywiad z ks. Isakowiczem Zaleskim, który ojciec Miszk przeprowadził i umieścił na swojej stronie www.tezeusz.pl Ks. Zaleski ujawnił w nim, że dwóch nieżyjących już jezuitów z krakowskiej parafii św. Mikołaja współpracowało z SB.

Jeden donosił 27 lat, a jego akta liczą 8 teczek. Zaleski natknął się na ich dokumenty w IPN badając inwigilację archidiecezji krakowskiej.

- Prowincjał jezuitów o. Krzysztof Dyrka powiedział w mediach, że dokumenty są badane, ale ja się z nim nie zgadzam. Karty kontrolne na dokumentach mówią, kto miał do nich dostęp - nie ma tam nazwisk jezuitów - mówił wczoraj ks. Zaleski.

Dodał, że obaj TW byli bardzo wpływowi i mieli wpływ na decyzje personalne, jeden ujawniał SB dokumenty Episkopatu. - Zamiast to badać i sprawdzać zamknęli sprawie usta - mówi Zaleski o postawie prowincjała Dyrki. Ujawnianiu prawdy niechętny był początkowo metropolita krakowski. Ks. Zaleski uważa, że następnym zagrożonym jest o. Krzysztof Mądel, który często publicznie popiera lustrację w kościele.


 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.