Facebook Google+ Twitter

Zakonnik z Gdańska podejrzany o gwałt

Dominikanin z Gdańska przyczyną kolejnej kościelnej afery.

 / Fot. AdrianStePoszkodowana utrzymuje, że dominikanin upił ją i zgwałcił. Duchownemu zostały postawione stosowne zarzuty. Sąd aresztował go na trzy miesiące.
DO gwałtu miało dojść w jednym z gdańskich hoteli, w którym zakonnik miał upić dziewiętnastoletnią dziewczynę, a następnie ją zgwałcić.

Ojciec Marcin Mogielski, przeor klasztoru dominikanów w Gdańsku przyznał, że jest zszokowany.

Nieoficjalnie mówi się, że 37-letni duchowny z parafii św. Mikołaja przechodził kryzys wiary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Przeor może się trochę pośpieszył z osądzaniem podejrzanego, ale nie nabrał wody w usta i zareagował po ludzku:
"Jesteśmy zszokowani. To bolesne wydarzenie. Żal nam tej biednej kobiety. Postaramy się udzielić jej koniecznej pomocy i wsparcia. Przykro nam, że to się wydarzyło i to że strony naszego współbrata. Jako pełnoletni powinien odpowiedzieć za swoje czyny, ale to sprawa wymiaru sprawiedliwości. Pewnie że strony zakonu zostaną podjęte odpowiednie kroki, ukarania naszego współbrata. Wracam pociągiem nocnym do Gdańska, więc tylko tak mogę odpowiedzieć."

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ja o umarzaniu zawiadomień o popełnieniu gwałtu, co niestety często się zdarza, bez względu na zawód sprawcy."
A na to to ma pan jakieś statystyki czy tylko się tak panu wydaje?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2013 01:21

Hahahha

Myśli pan, że mi "dokopie" (za p. Pawłowicz), bo jestem gejem? Proszę czytać ze zrozumieniem. Pani Barbara pisze o podejrzeniu czynu przestępczego. Ja o umarzaniu zawiadomień o popełnieniu gwałtu, co niestety często się zdarza, bez względu na zawód sprawcy.

Zamiast tworzyć takie prostackie komentarze, ni w kij, ni w oko pasujące do poprzednich, proponuję napisać w końcu jakiś artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To media powinny naświetlać również przypadki molestowania dzieci przez gejów. Ze szczególnym zaznaczeniem że to akurat gej był sprawcą. Skoro "Zainteresowanie mediów, naświetlenie takich spraw może przyczynić się do przyspieszenia, postawienia zarzutów i skazania (w przypadku winy). Bez cichego umorzenia"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.07.2013 00:11

Nie zgodzę się. Zainteresowanie mediów, naświetlenie takich spraw może przyczynić się do przyspieszenia, postawienia zarzutów i skazania (w przypadku winy). Bez cichego umorzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zjadłam literkę. miało być "kilka".
@ Pan Artur pisze świetnie i po prostu rozczarował mnie taki akurat bzdetowym "newsem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz, nie mówię, aby nie pisać , czy aby milczeć, ale krytykuję newsa. Pan Artur napisał kila świetnych newsów, jak myślisz dlaczego czepiłam się akurat tego ? Jeden podejrzany zakonnik, dotyczy czynu przestępnego, ( ile gwałtów jest rocznie w PL? ok. 2 tysięcy. tak tak...ile to dziennie ? .., a tu hałas i w zajawce " kolejna afera kościelna". No, Proszę państwa, piszcie newsy ale rzetelne....a nie byle jakie i nie ośmieszajamy sie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2013 19:49

Pani Barbaro, lepiej o tym nie pisać? Ojciec młodego piłkarza, również piłkarz, także został oskarżony o próbę gwałtu. Dlaczego media mają milczeć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Pani Basia trafnie zauważyła "ilość, nie jakość" honorowana jest przez redakcję "piórkami". Nie sądzę jednak, by to się zmieniło w najbliższym na W24

Ponadto pragnę zwrócić uwagę, jak łatwo bez ambicji osiągnąć więcej aniżeli tekstami popartymi wiedzą, ciężką harówką w terenie i ambicjami :)
No cóż. Ten news był ostatnim, jaki popełniłem. Teraz skupię się wyłącznie na tematach przyrodniczych. Ot, może jakiś felieton tylko skrobnę, tak dla oczyszczenia umysłu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2013 18:18

"Kryzys wiary". Tym można usprawiedliwić każde świństwo w Kościele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.