Facebook Google+ Twitter

Zakopane bez oscypka. Górale jadą na saksy

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-07-18 15:48

W najbliższych latach, z terenu Podhala co drugi młody człowiek wyjedzie za pracą do Anglii, Irlandii czy Szkocji. A w znalezieniu zatrudnienia za granicą pomoże im punkt konsultacyjny, który prawdopodobnie powstanie w Dublinie i Limeryc.

Taki punkt w zamierzają otworzyć wspólnie: Powiatowy Urząd Pracy powiatu krakowskiego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zakopanem. - Pracy w Irlandii nie brakuje. Dlatego chcemy otworzyć w Dublinie a może i Limeryc polski punkt konsultacyjny dla bezrobotnych z terenu Podhala i powiatu krakowskiego – mówi dytektor zakopiańskiego biura pracy Jan Gąsienica Walczak i dodaje – na miejscu byłby pracownik z Zakopanego i Krakowa, który miałby rozeznanie, jeśli chodzi o irlandzki rynek pracy - wyjaśnia. - Nasze urzędy, tzn. zakopiański i krakowski mogłyby kierować bezpośrednio do nich swoich bezrobotnych, którzy chcieliby poszukać pracy w Irlandii.

Kiedy jednak ruszy taki punkt konsultacyjny - na razie nie wiadomo. Bowiem przedstawiciele obydwu urzędów pracy szukają możliwości sfinansowania jego funkcjonowania z programów unijnych.

Oferty pracy w Irlandii można szukać
www.fas.ie

Halina Kraczyńska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.