Facebook Google+ Twitter

Zakopane, na Pęksowym Brzyzku

11 listopada, jak co roku, w Zakopanem odbyły się uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Najważniejszym punktem obchodów było odsłonięcie tablicy poświęconej prof. Oswaldowi Balzerowi na murze Starego Cmentarza.

Tablica poświęcona prof. Oswaldowi Balzerowi / Fot. Tomasz MoczybródKapela góralska / Fot. Tomasz MoczybródWe wtorek 11 listopada w Zakopanem odbyły się uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Rozpoczęły się o godzinie 16.15 na Starym Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku, gdzie miało miejsce odsłonięcie tablicy poświęconej Oswaldowi Balzerowi, któremu Zakopane wdzięczne jest między innymi za przynależność Morskiego Oka do Polski.
Kwatera Legionowa na Nowym Cmentarzu / Fot. Tomasz Moczybród
Tablica została odsłonięta przez burmistrza miasta Zakopane Janusza Majchra oraz poświęcona przez księdza Stanisława Olszówkę. Po odsłonięciu tablicy odbyła się msza w intencji Ojczyzny w Kościele Najświętszej Rodziny, a następnie złożono kwiaty w kwaterze legionowej na Nowym Cmentarzu. Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe najważniejszych organizacji miejskich, a całym obchodom - kapela góralska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Cieszy mnie że młodzież interesuje się też takimi rzeczami jak święta narodowe okazuje swój patriotyzm oby więcej takiej młodzieży

Komentarz został ukrytyrozwiń

podobaja mi sie szczególnie zdjecia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny artykuł zdjęcia dobrej jakości a tekst zwięzły i dobrze opisujący uroczystość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne fotki o zmroku. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.