Facebook Google+ Twitter

Zakopane: Sportowe emocje SZANSY z Ostrowca Świętokrzyskiego

Od 3 do 13 sierpnia 2014 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem.

Fotografia rodzina uczestników obozu ostrowieckiej SZANSY w Zakopanem. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAW zakopiańskim pensjonacie "Maria" zamieszkało 40 niepełnosprawnych zawodników, w tym 7 osób niepełnosprawnych "50 plus" oraz 15 opiekunów wśród których, poza kadrą programową znaleźli się także wolontariusze. Kierownik obozu i wiceprezes Stowarzyszenia SZANSA, Remigiusz Woźniak, powiedział Wiadomościom 24.pl: - Była to kolejna taka impreza w pełni zorganizowana przez nasze stowarzyszenie, a został on dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po obozie w 2013 roku mieliśmy już doświadczenie i zaplanowane treningi. Wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Na turystycznym szlaku w Tatrach. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAObóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wydaniu SZANSY to nie tylko treningi na siłowni, gra w badmintona, bocce, koszykówkę, piłkę nożną, treningi na kręgielni, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w mszach świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Zamiast kolacji organizowany był grill z góralskimi przyśpiewkami. Stosowano także ulubioną formę muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych SZANSY, czyli zumbę. Zajęcia gimnastyczne przy muzyce odbywały się zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.SZANSA tańczy zumbę. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany zorganizowano jeden wyjazd na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej oraz dwa na baseny termalne "Szaflary", gdzie oprócz pływania uczestnicy obozu skorzystali z odnowy biologicznej. Na miejscu w pensjonacie "Maria" obozowicze też mogli skorzystać m.in. z odnowy biologicznej w formie jacuzzi.

Uczestnicy obozu SZANSY przy podium Tour de Pologne. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA- W tym roku podczas pobytu SZANSY w Zakopanem mogliśmy się przekonać jak wygląda na żywo największy wyścig kolarski w Polsce, czyli Tour de Pologne. Jednego dnia mogliśmy obserwować przygotowania do startu, natomiast drugiego ustawieni byliśmy wzdłuż trasy przejazdu peletonu. Dla większości z nas był to pierwszy kontakt z taką imprezą i wrażenia z tego wydarzenia na długo pozostaną w naszych głowach - wspomina Remigiusz Woźniak.Obozowicze SZANSY z Ostrowca Świętokrzyskiego na trasie Tour de Pologne. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

- Na zakończenie obozu, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego - dodaje Robert Rogala, wychowawca na obozie sportowym, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu SZANSA. - Mimo że dla niektórych nie był to pierwszy medal w życiu, to radość z jego otrzymania jest nie do opisania. Dlatego zapraszamy na stronę internetową www.szansa.onecik.pl, gdzie znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć oraz pliki video.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.