Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27348 miejsce

Zakopane świętuje z grupą TRIP

Takich urodzin jeszcze w Zakopanem nie było! Grupa Trip świętowała swoje 20-lecie.

 / Fot. Wiesław UrbańczykTakich urodzin jeszcze w Zakopanem nie było! Od piątku do niedzieli na Dolnej Równi Krupowej jubileusz dwudziestolecia funkcjonowania firmy świętowała Grupa Trip. Zakopane to zarówno siedziba, jak i kolebka Grupy. To właśnie pod Tatrami Warszawianka Małgorzata Chechlińska postanowiła rozpocząć swoją przygodę w biznesem związanym z turystyką. Teraz Zakopane świętuje razem z Grupą.

Zaczynało się od trzyosobowego biura po to, aby pod dwudziestu latach spotkać się w gronie niemal siedmiuset pracowników. Historyczne wydarzenia wspominał Jan Karpiel Bułecki, który wraz z Agatą Młynarską prowadził sobotni wieczór na scenie. Przypomniał pierwsze inwestycje Grupy w Zakopanem - hotel Czarny Potok i Litwor, z właściwą sobie swobodą opowiadał o powstaniu hotelu Belvedere. Najmłodsze dziecko Grupy - hotel Ossa - Agata Młynarska określiła mianem ulubionego przez ludzi show-businessu.

 / Fot. Wiesław UrbańczykNa urodzinowej scenie przygotowano wspaniałą ucztę dla ducha. Rozpoczął zabawną etiudą Teatr im. Witkacego z Zakopanego – również tegoroczny jubilat. Daniem głównym był występ zespołu Mazowsze. Najbardziej utytułowany zespół wokalno-baletowy wykonujący muzykę ludową po raz pierwszy w swojej przeszło sześćdziesięcioletniej historii zagrał w Zakopanem. Spełniło się w ten sposób marzenie prezes Grupy Trip Małgorzaty Chechlińskiej, prywatnie wielkiej miłośniczki zespołu.

W ciągu całego weekendu na Równi Krupowej zmysły turystów i mieszkańców Zakopanego oraz okolic kusił jubileuszowy Festiwal Smaku. Organizatorzy zadbali o strawę dla ciała i ducha. Na kiermaszu kulinarnym najlepsze sery, mięsa, wędliny, miody – słowem wszystko, co najlepsze – prezentowali wystawcy z całego kraju rywalizujący o tytuł Smak Dwudziestolecia. Jury w składzie Przewodniczący Piotr Bikont, Ewa Wachowicz, Zofia Karpiel Bułecka, Maria Jarząbek, Piotr Pietrzyk, Marcin Kłyś, Justyna Walas przyznało trzy równorzędne nagrody kulinarne – świadczy to o wyrównanym, rewelacyjnym poziomie konkurencji.

 / Fot. Wiesław UrbańczykPod festiwalową sceną ucztowali miłośnicy muzyki - zaprezentowały się zespoły regionalne, jazzowe, rockowe goście festiwalu wysłuchali łącznie dziesięciu urozmaiconych koncertów. Ponadto scena festiwalowa gościła dwa pokazy mody (był słynny Andrzej Siekierka i głośne Janosikowe modowanie), pokaz tańca oraz pokazy kulinarne. Festiwal poprowadzili znany krytyk kulinarny Piotr Bikont i pierwszy tatrzański harnaś Andrzej Stanek.

Kulminacyjnym momentem obchodów był niedzielny koncert Mazowsza. Wszyscy ci, którzy zdołali kupić bilety z namiotu na Równi Krupowej wychodzili wprost upojeni wspaniałą muzyką, strojami, tańcem. Zespół oczarował widownię, oklaskom nie było końca. Przed Mazowszem wystąpił regionalny zespół Turliki.

 / Fot. Wiesław UrbańczykW ciągu minionego weekendu wielokrotnie padało zapewnienie o tym, że to doskonale dobrana kadra Grupy Trip stanowi o jej sile. – Jakich sobie wybierzesz pracowników, takie będziesz miał efekty - powiedział na scenie prezes Leszek Krzanik. Pracownicy Grupy po raz kolejny dowiedli tego, że nie straszna im organizacja żadnego przedsięwzięcia. Wiele spośród osób, z którymi udało się nam porozmawiać, żałowało, że tego typu imprez nie ma w Zakopanem więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.